Thunder mają gwiazdy, ale gdzie są wygrane mecze?

Share on facebook
Share on twitter

Czwarta porażka z rzędu, nierówna forma liderów i dopiero 12. miejsce w tabeli Zachodu. Budowa potęgi w Oklahomie może jeszcze trochę potrwać.

Carmelo Anthony (fot. wikimedia commons)

W takich butach grają gwiazdy NBA – możesz grać i Ty! >>

Przegrać na wyjeździe w Denver (było 94:102) może się zdarzyć każdemu, nie tylko ze względu na wysokość w Colorado, ale przede wszystkim dlatego, że Nuggets to solidna drużyna. Sęk w tym, że chwilę wcześniej była np. porażka ze słabymi Kings, czy dwie przegrane z Wolves. Bilans 4-7 po 11 spotkaniach to grube rozczarowanie dla zespołu z Oklahomy, który celuje w pierwszą czwórkę Zachodu i ma drugą obronę w lidze.

Atakiem podzielili się po wręcz podejrzanie równo – trzy gwiazdy Thunder po 10 meczach zdobywały po identyczne 20.1 punktu na mecz, oddając ok. 17 rzutów na spotkanie. Jedna każdy z tych 3 graczy z trudem przekracza skuteczność 40% z gry, z trójkami też nie ma rewelacji – taki Carmelo Anthony trafia ich tylko 32.9 %. Może czas na jakąś hierarchię, zamiast dbałości o to, by wszyscy byli zadowoleni?

Russell Westbrook wykręca swoje cyferki, znów ma średnie na spotkanie bliskie triple – double, ale nie widać, aby mógł odetchnąć, a drużyna mogła wygrywać bez jego heroicznych osiągnięć. Słabszy mecz Russa (jak w czwartek w Denver, czy we wtorek w Sacramento) oznacza niemal automatycznie porażkę Thunder.

Jeśli ściągasz grupę gwiazd, piekielnie ciężko jest o dobranie grupy graczy uzupełniających, zwłaszcza, gdy nie jesteś tak poważnym kandydatem do finału jak Warriors lub Cavs. W Oklahomie złego słowa nie można powiedzieć o Stevenie Adamsie, który po cichutku (wciąż tylko 24 lata) robi kolejne postępy i jest już naprawdę solidnym środkowym. Dalej jest już gorzej – Raymond Felton, Andre Roberson, Alex Abrines czy Josh Huestis to nie jest (póki co) jakość godna drużyny grającej o wyższe cele.

W dodatku liczba gwiazd nie oznacza wcale z automatu gwiazdorskich finałach. W meczach kończonych w crunch time (różnica do 5 pkt.) mają bilans 0-5. Obrona miała być problemem, a tymczasem nie ma komu trafiać na zwycięstwo.

Gwiazdy Thunder mają jeszcze trochę czasu na powtarzanie zwyczajowych formułek z NBA o tym, że nowy skład musi się dopasować i lepsza gra wkrótce przyjdzie, ale wcale nie wygląda to optymistycznie, zwłaszcza, gdy konkurencja na Zachodzie jest tak piekielnie mocna.

RW

W takich butach grają gwiazdy NBA – możesz grać i Ty! >>

https://www.youtube.com/watch?v=SSnj8sh2qc4

W takich butach grają gwiazdy NBA – możesz grać i Ty! >>
POLECANE

tagi