Thunder najdrożsi w historii – jeszcze Felton na dokładkę

Share on facebook
Share on twitter

Ta drużyna w przyszłym sezonie będzie kosztować ponad 300 milionów dolarów! Raymond Felton wraca także na następny sezon do Oklahomy, choć on akurat będzie kosztował tylko 2.4 miliona USD.

Russell Westbrook i Paul George / fot. wikimedia

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Raymond Felton to tylko Raymond Felton, ale trzeba przyznać, że nieco odżył w poprzednim sezonie, nieźle wywiązując się z roli rezerwowej jedynki, zazwyczaj zmiennika Russella Westbrooka. W swoim już 13. sezonie w NBA weteran notował średnie na poziomie 6.9 punktu oraz 2.5 asysty. Wystąpił w 82 meczach i jest doceniany także za budowanie atmosfery w drużynie.

Nie byłoby to więc wydarzeniem, gdyby nie fakt, że Thunder mają już ważne kontrakty, które zmuszają ich do wydania (pensje oraz luxury tax) ponad 300 milionów dolarów w najbliższym sezonie. Jeszcze żaden klub w historii NBA nie wydał takich pieniędzy w trakcie jednego roku. Sam podatek wyniesie ok. 150 mln dolarów.

Kilka dni temu 4-letnią umowę za 137 milionów podpisał Paul George. Gwoździem do trumny była opcja zawodnika, podjęta oczywiście przez Carmelo Anthony’ego, który zarobi w tym sezonie aż 27.9 miliona dolarów. Narastają pogłoski, że Thunder w końcu oprzytomnieją i spróbują choć trochę się ograniczyć z wydatkami, wykupując jakieś kontrakty. Czyżby w ten sposób, znów na rynek jako wolny agent trafić miał także sam Anthony?

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57