Thunder najdrożsi w historii – jeszcze Felton na dokładkę

Share on facebook
Share on twitter

Ta drużyna w przyszłym sezonie będzie kosztować ponad 300 milionów dolarów! Raymond Felton wraca także na następny sezon do Oklahomy, choć on akurat będzie kosztował tylko 2.4 miliona USD.

Russell Westbrook i Paul George / fot. wikimedia

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Raymond Felton to tylko Raymond Felton, ale trzeba przyznać, że nieco odżył w poprzednim sezonie, nieźle wywiązując się z roli rezerwowej jedynki, zazwyczaj zmiennika Russella Westbrooka. W swoim już 13. sezonie w NBA weteran notował średnie na poziomie 6.9 punktu oraz 2.5 asysty. Wystąpił w 82 meczach i jest doceniany także za budowanie atmosfery w drużynie.

Nie byłoby to więc wydarzeniem, gdyby nie fakt, że Thunder mają już ważne kontrakty, które zmuszają ich do wydania (pensje oraz luxury tax) ponad 300 milionów dolarów w najbliższym sezonie. Jeszcze żaden klub w historii NBA nie wydał takich pieniędzy w trakcie jednego roku. Sam podatek wyniesie ok. 150 mln dolarów.

Kilka dni temu 4-letnią umowę za 137 milionów podpisał Paul George. Gwoździem do trumny była opcja zawodnika, podjęta oczywiście przez Carmelo Anthony’ego, który zarobi w tym sezonie aż 27.9 miliona dolarów. Narastają pogłoski, że Thunder w końcu oprzytomnieją i spróbują choć trochę się ograniczyć z wydatkami, wykupując jakieś kontrakty. Czyżby w ten sposób, znów na rynek jako wolny agent trafić miał także sam Anthony?

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE