PRAISE THE WEAR

To był mecz! Luka Doncić kontra Jeremy Sochan!

To był mecz! Luka Doncić kontra Jeremy Sochan!

Luka Doncić rzucił 51 punktów, a jego Dallas Mavericks pokonali 126:125 San Antonio Spurs. Jeremy Sochan miał 20 punktów.
Luka Donicić fot. Jerome Miron-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus

– Musimy zatrzymać Lukę na pięćdziesięciu punktach. To będzie nasz plan – żartował przed meczem Greg Popovich, podkreślając jak wielkim graczem jest 23-letni Luka Doncić. Słoweniec już do przerwy rzucił 30 punktów, z czego 22 zdobył w pierwszej kwarcie.

Krył go Jeremy Sochan, ale Dallas stawiali mnóstwo zasłon swojemu liderowi, które Spurs zmuszeni byli “switchować”, czyli stosować zmianę krycia. Sochan kilka razy zaszedł za skórę Doncićowi, czego nie sposób było zauważyć. Doncić rzucił 51 punktów, miał 6 zbiórek i 9 asyst. Trafił 18 z 29 oddanych rzutów z gry.

Polak zagrał swietne spotkanie w ataku. Rzucił 20 punktów, trafił 2 z 3 oddanych rzutów za trzy. Miał także 6 zbiórek i 2 asysty. Trafił 4 z 6 rzutów wolnych. Przy dwupunktowym prowadzeniu Dallas w ostatnich sekundach, zabrał piłkę Timowi Hardawayowi Jr. i popędził z nią pod kosz. Nie trafił jednak dwutaktu.

Spurs mogli jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale Tre Jones spudłował swój rzut wolny. W efekcie faulowany był Doncić, który przy stanie 126:125 rzucił piłkę o obręcz z linii rzutów wolnych i zebrał ją po swoim rzucie.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01