• Home
  • NBA
  • To jeszcze nie koniec! Dirk zostaje na 21. sezon

To jeszcze nie koniec! Dirk zostaje na 21. sezon

Share on facebook
Share on twitter

Niemiec potwierdził oficjalnie, że nie odwiesza jeszcze butów na kołek i choć pary w nogach coraz mniej, zostanie w klubie z Dallas na swój 21. sezon w NBA. To oznacza, że będzie w lidze dłużej niż Jayson Tatum czy Markelle Fultz są obecnie na świecie!

Dirk Nowitzki / fot. wikimedia commons

Nike Zoom KD 10 – Ty też możesz grać w butach Kevina Duranta! >>

O tym, czy przepiękna kariera Dirka Nowitzkiego dobiegnie końca po tym sezonie, spekulowano już od jakiegoś czasu. Ostatecznie, sam zainteresowany potwierdził, że to jeszcze nie koniec. Szósty najlepszy strzelec w historii ligi będzie miał więc szansę wskoczyć na tej liście jeszcze wyżej – Dirk ma na koncie 31,187 punktów i traci ponad 1100 punktów do czwartego Jordana oraz 232 oczek do piątego Wilta.

W tym sezonie, zakończonym przedwcześnie z powodu operacji kostki, Niemiec notował średnio 12.0 punktów oraz 5.7 zbiórek na mecz. To najgorsze średnie od czasu debiutanckiego sezonu, choć skuteczność z gry wcale nie spada – trafia wciąż ponad 40% trójek. Ogółem, w 77 rozegranych spotkaniach zdobył 927 punktów, więc dogonić Jordana może być ciężko, ale piąte miejsce wśród najlepszych strzelców w historii na pewno jest w zasięgu.

Nowitzki zdecydował się przedwcześnie zakończyć trwający sezon i poddać się operacji kostki już teraz, aby mieć więcej czasu na rehabilitację i móc dobrze przygotować się do kolejnych rozgrywek. W czerwcu lider Mavericks będzie świętował 40. urodziny, a przyszły sezon będzie jego 21. w NBA. Tymczasem niektórzy obecni debiutanci w NBA mają dopiero po 20 lat…

Tomek Kordylewski

Nike Zoom KD 10 – Ty też możesz grać w butach Kevina Duranta! >>