To nie są żarty! Zion Williamson niszczy każdego

Share on facebook
Share on twitter
Skuteczność z gry ponad 80% i punkty zdobywane na wszelkie sposoby. Rośnie szaleństwo wokół Ziona Williamsona, który zachwyca w meczach przedsezonowych New Orleans Pelicans.
Zion Williamson / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zainteresowanie Zionem Williamsonem i nowymi New Orleans Pelicans wciąż rośnie. Wszystko za sprawą bardzo udanych występów w preseason – Pelicans ograli właśnie San Antonio Spurs 123:114, co jest ich czwartym zwycięstwem w okresie przygotowawczym (bilans 4-0).

Oczy wszystkich fanów zwrócone są oczywiście na Ziona. Pierwszy numer draftu 2019 w ostatnich trzech spotkaniach zdobywał kolejno 29, 26 i 22 punkty. Jeszcze większe wrażenie robi jednak jego skuteczność, która w tych spotkaniach wynosiła 80,5%.

Williamson trafił 29 z 36 rzutów z gry, co jest wynikiem absolutnie kosmicznym. Większość jego prób jest oczywiście spod kosza – tylko 2 rzuty były z dystansu, jednak nadal gra z taką skutecznością to coś w koszykówce niespotykanego.

Już w NCAA, w barwach Duke, Zion pokazywał, że jest w stanie kończyć akcje na bardzo dobrym procencie – 68% z gry, jednak raczej wszyscy spodziewali się, że przeskakując do NBA zdobywanie punktów będzie sprawiało mu trochę więcej problemów.

Wiadomo, że póki co są to tylko mecze preseason, jednak nie ma sensu też aż tak bardzo tego bagatelizować. Gra wielu drużyn z sezonu regularnego wcale tak bardzo się nie różni w stosunku do tego, co prezentują w trakcie okresu przygotowawczego. Obrona rywali z pewnością będzie bardziej ukierunkowana na Ziona, ale raczej należy się spodziewać, że wykręcane przez niego statystyki zostaną delikatnie ograniczone, niż będą kompletnie inne.

Pelicans w trakcie preseason zagrają jeszcze z New York Knicks. 22 października zaś spotkają się na inaugurację sezonu z mistrzami NBA, Toronto Raptors.

RW

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.