PRAISE THE WEAR

To nie żart – Qyntel Woods ponownie w Koszalinie

To nie żart – Qyntel Woods ponownie w Koszalinie

To nie jest prima aprilisowy żart! Qyntel Woods po raz kolejny założy koszulkę AZSu Koszalin. Legenda i być może najlepszy koszykarz jaki kiedykolwiek grał w PLK wraca z emerytury na 5 ostatnich ligowych spotkań.

Qyntel Woods (fot. AZS Koszalin)

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Qyntel Wodds (38 lat, 203cm) to jeden z najlepszych zawodników jacy kiedykolwiek grali w polskiej lidze. Jednak swoje lata świetności ma już dawno za sobą. W ostatnich latach „pogrywa” już tylko raczej rekreacyjnie.

Siwiutkiego Woodsa mieliśmy okazję oglądać sezon temu także w AZSie. To także był “wielki powrót”. Można powiedzieć, że to właśnie w Koszalinie kończył w sezonie 2014/15 swoją profesjonalną karierę. Potem miał grać jeszcze we francuskim Cholet, jednak kontuzja przeszkodziła mu w tym.

Poprzednie rozgrywki skończył ze średnimi na poziomie 10 punktów, 3,9 zbiórki, 2,4 asysty i 27% za 3 punkty. W obliczu zamkniętego okienka i plagi kontuzji z jaką zmaga się AZS, nawet Woods ściągnięty z emerytury może się przydać.

Woods w Koszalinie rozegra 5 spotkań. Pomoże w rotacji i w walce o utrzymanie, a sam wróci do treningów i nabierze formy przed kolejnym sezonem ligi BIG3, w której występują głównie emerytowani gracze NBA. Qyntel jest zawodnikiem drużyny 3 Headed Monsters, a jego kolegami z zespołu w zeszłym sezonie byli chociażby Rashard Lewis, Mahmoud Abdul-Rauf, a trenerem Gary Payton.

GS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01