Tobias Harris w Filadelfii – duża wymiana z Clippers!

Share on facebook
Share on twitter

Największa gwiazda Los Angeles Clippers, Tobias Harris przenosi się do Philadelphia 76ers. Został wymieniony za m.in. Wilsona Chandlera i cztery picki, w tym dwa w pierwszej rundzie.

Tobias Harris / fot. wikimedia commons

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

Adrian Wojnarowski przed chwilą podał, że Tobias Harris, Boban Marjanović i Mike Scott zostali wymienieni do Philadelphia 76ers za Wilsona Chandlera, Mike’a Muscale, Landry Shameta i 4 picki, w tym dwa w pierwszej rundzie (2020 i 2021 od Miami). Klub z Los Angeles dorzuca także dwa picki z 2. rundy.

Ten ruch pokazuje, że Clippers nie myślą o walce w tym sezonie o najwyższe cele, szykując się na polowanie latem. Oddają swojego najlepszego gracza, biorąc za niego zestaw ciekawy, ale także przede wszystkim picki.

Kontrakt Harrisa kończy się wraz z tym sezonem, co też świadczy o tym, że Clippers nie chcą tracić go za darmo, a w lato nie zamierzali oferować mu maksymalnych pieniędzy, jakich najpewniej będzie oczekiwać.

76ers wzmacniają się na tu i teraz. Piątka Simmons – Reddick – Butler – Harris – Embiid może być w tej chwili najmocniejsza na całym Wschodzie. Do tego, czy Harris pasuje do takiego gwiazdozbioru można mieć wątpliwość, ale na pewno jest lepszym graczem, niż każdy z oddanych. Sixers już deklarują, że mają długoletnie plany wobec Harrisa i Butlera.

GS

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>
POLECANE