Tom Thibodeau wyrzucony – Minnesota powiedziała dość

Share on facebook
Share on twitter

Tom Thibodeau został zwolniony po ostatnim meczu Wolves z Lakers, co ciekawe wygranym 108:86. Na jego miejsce przymierzani są Monty Williams, aktualnie asystent w sztabie 76ers i Fred Hoiberg, niedawno zwolniony z Chicago Bulls.

Tom Thibodeau i Jimmy Butler / fot. wikimedia commons

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Minnesota Timberwolves mają aktualnie bilans 19-21 i zajmują 11. miejsce w Konferencji Zachodniej. Problemy tego zespołu zaczęły się już latem, kiedy trwała drama z Jimmy’m Butlerem w roli głównej. „Thibs” był też krytykowany za ściąganie do klubu swoich byłych zawodników z Chicago Bulls, z których nikt poza Derrickiem Rose’em się nie sprawdził.

Od tej pory pozycja Toma Thibodeau była zagrożona. Po ostatnim meczu z Los Angeles Lakers, wygranym 108:86, popularny Thibs stracił pracę.

Według Adriana Wojnarowskiego kandydatami do objęcia drużyny są Fred Hoiberg i Monty Williams. Pierwszy parę tygodni temu stracił pracę w Bulls, a drugi jest aktualnie asystentem Bretta Browna w 76ers, choć w przeszłości już prowadził zespół w NBA w roli pierwszego trenera.

Grzegorz Szybieniecki, https://twitter.com/gszyb

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.