Tomasz Śnieg w Spójni – nowa rola w Stargardzie

Share on facebook
Share on twitter

Jeden z najlepszych rezerwowych poprzedniego sezonu i wyróżniający się gracz Polskiego Cukru Toruń spróbuje swoich sił w nowym klubie i większej roli. Tomasz Śnieg podpisał właśnie 2-letni kontrakt z PGE Spójnią Stargard.

Tomasz Śnieg / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Tomasz Śnieg (30 lat, 190 cm) ma za sobą zdecydowanie najlepszy sezon na przestrzeni kilku ostatnich lat, a może nawet w całej karierze. Był wyróżniającym się zawodnikiem Polskiego Cukru Toruń w ostatnich playoffach i głównym kandydatem do miana najlepszego rezerwowego w lidze.

W minionych rozgrywkach zdobywał średnio 7,4 punktu, co jest najlepszym jego wynikiem od sezonu 2011/12, kiedy był zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański. Dokładał do tego także 3,7 asysty i 2,7 zbiórki.

W Toruniu, Tomasz grał od sezonu 2015/16, kiedy to po ponad dwóch latach opuścił Czarnych Słupsk. Wcześniej w swojej karierze grał także w Starcie i Asseco Gdynia, Polpharmie, AZS-ie Koszalin, a granie w PLK rozpoczął od występów w barwach Polonii 2011 Warszawa (podobnie jak Piotr Pamuła, z którym będzie teraz grał w Spójni).

Śnieg do swojego CV dopisze teraz kolejną lokalizację. Klub ze Stargardu właśnie oficjalnie ogłosił podpisanie 2-letniego kontraktu z polskim rozgrywającym.
Tomasz jest w najlepszym wieku dla koszykarza i wszystko wskazuje na to, że chce spróbować swoich sił w zdecydowanie większej roli niż ta, jaką miał w Toruniu. Ostatnie jego występy w playoff pokazały, że jest w stanie prowadzić zespół na najwyższym poziomie w PLK.

Jednak nie można zapominać, że jego trzeba odpowiednio wykorzystać, gdyż nie jest to typowy rozgrywający. W ostatnim sezonie nie oddał ani jednego rzutu za 3 punkty, mocno bazuje na rzucie z półdystansu i grze typu pick and roll z wysokim. Śnieg to także dobry obrońca, który mocno pomaga na zbiórce defensywnej, jak również jest sporym zagrożeniem dla rywala na atakowanej desce.

Śnieg to dopiero drugi zawodnik zakontraktowany przez zespół ze Stargardu, więc póki co ciężko mówić o koncepcji budowy składu, czy dopasowaniu do siebie zawodników. Oprócz niego ważną umowę także Piotr Pamuła.

GS
Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.