PRAISE THE WEAR

Tony Meier zostaje – ważny ruch Stelmetu

Tony Meier zostaje – ważny ruch Stelmetu

Silny skrzydłowy Stelmetu Enea BC, jeden z najważniejszych graczy w układance trenera Żana Tabaka, zostaje w Zielonej Górze. Amerykanin Tony Meier w poprzednim sezonie PLK notował średnio 10,6 punktu (40% za 3) i 3,8 zbiórki.
Tony Meier / fot. VTB

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

Tony Meier (30 lat, 204 cm) to absolwent uczelni Milwaukee, na której spędził 4 lata. Po studiach przeniósł się do Europy, a w drugim sezonie gry trafił do Polski, do Polpharmy Starogard Gdański. W kolejnych latach Amerykanin grał głównie w Grecji (Apollon Patras, GS Lavrio oraz Promitheas Patras), a także rok w czeskim Nymburku. Sezon 2018/19 w barwach Promitheasa w Lidze Mistrzów notował średnio 12,1 punktu (52,2% za 3) i 2,4 zbiórki w 16 meczach.

Do Zielonej Góry Meier trafił latem 2019 rok. W ekipie Żana Tabaka otrzymał rolę podstawowego silnego skrzydłowego i z tego zadania wywiązał się bardzo dobrze. Tony był filarem Stelmetu Enea BC i jednym z najlepszych silnych skrzydłowych w PLK.

W lidze, w 22 meczach, notował średnio 10,6 punktu (40% za 3 punkty) oraz 3,8 zbiórki. W VTB szło mu jeszcze lepiej – średnio 12 punktów (42% za 3 punkty) oraz 4,2 zbiórki. Meier pokazał się nie tylko jako strzelec z dystansu, ale także często decydował się na grę tyłem do kosza, w czym był równie skuteczny.

We wtorek klub z Zielonej Góry poinformował, że kontrakt z Tonym został przedłużony także na kolejne rozgrywki. To spory sukces Stelmetu – po tak udanym sezonie można było się spodziewać, że Meier będzie kuszony przez bogatsze kluby z Europy.

Stelmet uzupełnił tym samym pozycję numer 4 – wcześniej kontrakt podpisał Filip Put (więcej TUTAJ>>). Nieoficjalnie można usłyszeć, że na finiszu są także negocjacje z Łukaszem Koszarkiem i Przemysławem Zamojskim.

GS 

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

POLECANE

tagi

Ta historia w końcu dobiegła końca! Śląsk porozumiał się z Twardymi Piernikami, czego efektem są przenosiny serbskiego koszykarza z Torunia do Wrocławia. W ten sposób ostatni zespół tabeli stracił swojego lidera. Ale czy będzie za nim tęsknić?
7 / 02 / 2023 18:45

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.