Tony Wroten odchodzi – teraz Olympiacos Pireus

Tony Wroten odchodzi – teraz Olympiacos Pireus

Share on facebook
Share on twitter
Słynny Olympiacos Pireus ma być kolejnym klubem Tony’ego Wrotena. Warunki odejścia Amerykanina z Włocławka zostały ustalone i ten przeniesie się do Grecji by grać w Eurolidze - podają europejskie źródła.
Tony Wroten / fot. P. Kołakowski, legiakosz.com

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Kontrakt w Pireusie nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale informację o sfinalizowaniu umowy, niezależnie od siebie, podaje wiele źródeł.

Tony Wroten to jeden z najgłośniejszych transferów minionych lat w PLK, ale także indywidualnie jeden z najlepszych zawodników jacy w niej grali. Amerykanin przez pierwszą część sezonu dorobił się opinii lidera Anwilu Włocławek, ale także jego największego problemu.

W kontrakcie Wrotena zapisana była możliwość wykupienia zawodnika w terminie 7 dni od momentu stracenia przez Anwil szans na awans z grupy w Lidze Mistrzów. „Odliczanie” rozpoczęło się wraz z porażką włocławian we wtorek z Teksutem Bandirma.

Już pierwsze dni tego okresu przyniosły wiele plotek, ale też kilka bardziej sprawdzonych informacji na temat zainteresowania jego pozyskaniem. Wśród zespołów chcących przejąć Wrotena najczęściej wymieniało się (i potwierdzały to także zagraniczne media) Olympiacos Pireus i Joventut Badalona.

Jedna i druga drużyna szukała wsparcia na pozycjach obwodowych, gracza, który byłby zastrzykiem punktów i atletyzmu. Wroten zdaje się być pod względem bardzo dobrym kandydatem. Jego statystyki z Ligi Mistrzów także brzmią zachęcająco – średnio 18,6 punktu, 4 asysty i 3,9 zbiórki.

Ostatecznie Amerykanin wyląduje w Grecji, w legendarnym Olympiacosie Pireus, który obecnie z bilansem 8-13 zajmuje 12. miejsce w Eurolidze. Jeśli Grekom nie uda się awansować do playoff, to oznacza to mniej więcej tyle, że Wroten rozegra w barwach Olympiacosu mniej niż 15 spotkań – w Grecji zespół z Pireus został zdegradowany i obecnie tylko jego rezerwy grają w drugiej lidze. 

GS

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27