Totolotek MVP kolejki: Anthony Beane nie do zatrzymania

Totolotek MVP kolejki: Anthony Beane nie do zatrzymania

Share on facebook
Share on twitter

Lider Legii Warszawa nie tylko zdobył 41 punktów, ale trafił przy tym ponad 50% rzutów z gry. Jego osiągnięcie to punktowy rekord sezonu w PLK.

Anthony Beane / fot. P. Koperski, legiakosz.com

Partnerem nagrody MVP są zakłady bukmacherskie Totolotek >>

Anthony Beane, w wygranym po dogrywce 101:94 meczu z GTK Gliwice, zdobył 41 punktów, trafiając 15/28 rzutów z gry – to 53.9 %. Styl Amerykanina ma swoich zwolenników i przeciwników, ale przy tak dużej licznie rzutów, skuteczność jest naprawdę dobra. Widać to było już także we wcześniejszej kolejce – strzelec Legii zdobył 34 punkty w meczu z Asseco, także trafiając 50% rzutów.

Beane do strzeleckiego wyczynu dodał 5 asyst i wymusił 10 przewinień. A i tak nie było wcale oczywiste, czy powinien zostać MVP. Poważny kontrkandydatem był oczywiście Quinton Hooker (GTK Gliwice) z drugim w tym sezonie triple – double w naszej lidze. Ostatecznie zdecydowało, czyja drużyna zwyciężyła.

Koszykarski weekend upłynął pod znakiem dobrych meczów graczy obwodowych – oprócz prezentowanej poniżej pierwszej piątki na wyróżnienie zasłużyli także Daniel Szymkiewicz z Rosy (15 pkt., 8 zbiórek, 8 asyst w meczu z Kingiem) oraz Aaron Johnson ze Stali – 18 pkt., 14 asyst w pojedynku z Asseco. Na skrzydle Damian Jeszke, z racji wygranej ze Stelmetem wyprzedził Marcina Srokę, który rzucił 5 trójek Treflowi.
Piątka 20. kolejki:

Quinton Hooker (GTK) – 20 punktów, 13 zbiórek i 16 asyst, do tego akcja na dogrywkę.

Anthony Beane (Legia) – Totolotek MVP kolejki

Damian Jeszke (AZS) – 18 punktów, 10 zbiórek, 7/8 z gry i stalowe nerwy w meczu ze Stelmetem.

DJ Shelton (MKS) – 27 punktów, 12 zbiórek i kilka efektownych wsadów w meczu z Polpharmą.

Milan Milovanović (Polpharma) – 14 punktów, 14 zbiórek, kwintesencja bałkańskiej solidności pod koszem.

Partnerem nagrody MVP są zakłady bukmacherskie Totolotek >>

1. kolejka: James Washington (Start)
2. kolejka: Dominic Artis (Czarni)
3. kolejka: Chavaughn Lewis (Start)
4. kolejka: D.J. Shelton (MKS Dąbrowa Górnicza)
5. kolejka: Filip Dylewicz (Trefl)
6. kolejka: Brad Waldow (PGE Turów)
7. kolejka: Cameron Ayers (PGE Turów)
8. kolejka: Tauras Jogela (King)
9. kolejka: Jakub Karolak (Trefl)
10. kolejka: Paweł Kikowski (King)
11. kolejka: Krzysztof Szubarga (Asseco)
12. kolejka: Marcin Dutkiewicz (Start)
13. kolejka: Glenn Cosey (Polski Cukier)
14. kolejka: Vladimir Dragicević (Stelmet)
15. kolejka: James Florence (Stelmet)
16. kolejka: Drew Brandon (Czarni)
18. kolejka: Paweł Kikowski (King)
19. kolejka: Bartłomiej Wołoszyn (MKS)
20. kolejka: Anthony Beane (Legia)
POLECANE

tagi

Wyraźna przegrana ze Stelmetem na własnym parkiecie to mały sygnał alarmowy – najbliższy miesiąc dla – osłabionej serią kontuzji – ekipy z Włocławka będzie bardzo ciężki. Wydaje się, że wzmocnienie strefy podkoszowej, choćby tymczasowe, jest nieuniknione.
28 / 02 / 2020 9:48

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08