• Home
  • PLK
  • Totolotek MVP kolejki: D.J. Shelton – pobił mistrza

Totolotek MVP kolejki: D.J. Shelton – pobił mistrza

Share on facebook
Share on twitter

24 punkty i 14 zbiórek miał podkoszowy mocarz z Dąbrowy Górniczej w wygranym meczu ze Stelmetem. To jego trzecie double-double w sezonie.

D.J. Shelton (fot. Facebook.com/MKS.Dabrowa.Gornicza)

Partnerem nagrody MVP są zakłady bukmacherskie Totolotek >>

D.J. Shelton, 26-letni Amerykanin o wzroście 208 cm, wyrasta na jedną z czołowych czwórek ligi – w czterech meczach notował średnio po 17,9 punktu oraz 9,8 zbiórki, choć kompletnie nie wyszedł mu mecz w Sopocie (2 punkty, 2 zbiórki w 19 minut). W trzech pozostałych, zwycięskich dla MKS, błyszczał.

I tak było w sobotę, gdy gospodarze znów pokonali Stelmet Zielona Góra. Tym razem było 86:83, a Shelton był najlepszym strzelcem i zbierającym spotkania. Wypadł lepiej niż Vladimir Dragicević, dobrze wykorzystywał swój atletyzm pod obręczami.

Shelton trafił 8 z 16 rzutów z gry, miał 8/8 z wolnych. 4 z 14 zbiórek wywalczył w ataku, wymusił 5 fauli rywali, w zaciętym meczu miał +7, co też było najlepszym wynikiem spotkania.
Piątka 4. kolejki:

Krzysztof Szubarga (Asseco) – do 21 punktów dołożył aż 12 asyst i miał eval 31 w wygranym po dogrywce meczu ze Startem.

Cameron Ayers (Turów) – świetny przeciwko Anwilowi: miał 24 punkty (11/11 z wolnych), 4 zbiórki i 3 asysty, jego zespół zwyciężył po imponującej pogoni.

Michał Nowakowski (Anwil) – jego zespół przegrał, ale skrzydłowy Anwilu błyszczał: trafił aż 9 z 12 rzutów, w tym 4/4 za trzy, zdobył 23 punkty w 23 minuty.

Anton Gaddefors (Miasto Szkła) – 29 punktów, 6/11 za trzy w wygranym po pogoni i dogrywce meczu z Kingiem. Trochę jak Chris Czerapowicz…

D.J. Shelton (Dąbrowa) – MVP kolejki

***

Totolotek MVP:

1. kolejka: James Washington (Start)
2. kolejka: Dominic Artis (Czarni)
3. kolejka: Chavaughn Lewis (Start)
4. kolejka: D.J. Shelton (MKS Dąbrowa Górnicza)

Partnerem nagrody MVP są zakłady bukmacherskie Totolotek >>