Tradycyjne nerwy, ale Czarni wciąż niepokonani! (WIDEO)

To już czwarty mecz zakończony różnicą 3 i mniej punktów w tym sezonie przez STK Czarnych – czwarty wygrany. Słupszczanie pokonali tym razem Pogoń Prudnik 76:74 i zaczęli rozgrywki od bilansu 5-0!

Tylko raz, przeciwko Enerdze Kotwicy Kołobrzeg, kibice STK Czarnych Słupsk nie musieli się do ostatnich sekund martwić o wynik. Wtedy ich zespół wygrał pewnie 80:58. W innych przypadkach Czarni mocno męczą się ze swoimi rywalami, ale póki co są w tym skuteczni.

Tak też było w sobotnim meczu z Pogonią Prudnik. Udana pierwsza kwarta zwiastowała zwycięstwo gospodarzy ze Słupska, jednak do ostatnich minut trzeba drżeć o końcowy rezultat.

Czarni ostatecznie wygrali 76:74, choć na 50 sekund do końca był remis po 72. Udane akcje wtedy przeprowadzili Damian Janiak i Hubert Wyszkowski, a goście zdołali odpowiedzieć tylko punktami nieśmiertelnego Grzegorza Mordzaka.

Marcin Dutkiewicz i Wojciech Fraś uzbierali w tym spotkaniu po 18 punktów, jednak Czarni z tym drugim na parkiecie byli mocno na minusie (-11). Świetny mecz zagrał Adrian Kordalski, (+11), który w tym spotkaniu zdobył 14 punktów, a do tego miał aż 12 asyst i 5 zbiórek.

W zespole Pogoni najskuteczniejszym zawodnikiem był Wojciech Pisarczyk, który w 33 minuty zdobył 19 punktów. Wspomniany Mordzak uzbierał 15 oczek, a Patryk Garwol 16.

Czarni to, obok Rawplug Sokoła Łańcut i Górnika Trans.eu Wałbrzych, wciąż niepokonana drużyna w 1. Lidze. Pogoń z kolei w tym momencie ma bilans 2-3. Zespół z Prudnika w następnej kolejce zagra u siebie z ekipą z Pruszkowa, a Czarnych czeka najdalszy wyjazd w sezonie do Krosna.