Trae Young szaleje – wielka przyszłość Atlanty (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Ekscytujący strzelec Hawks gra rewelacyjny sezon. Ostatniej nocy zanotował aż 42 punkty i 11 asyst i znowu trafiał niezwykłe rzuty. Po wygranej z Blazers, ekipa z Atlanty zanotowała kolejną, wyjazdową niespodziankę - wygrała 125:121 z Denver Nuggets.
Trae Young / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Kariery Luki Doncica i Trae Younga chyba zawsze będą już do siebie porównywane. Gdy wszyscy zachwycają się więc Słoweńcem, także Trae Young na starcie sezonu przypomina wszystkim o swoim gigantycznym potencjale.

Doncić i Young to dwa topowe wybory z draftu 2018 i zawodnicy, którzy już w tamtą noc zostali ze sobą powiązani, a to za sprawą wymiany między Mavs a Hawks. Dziś oba kluby tego chyba nie żałują. Doncić już teraz jest jedną z gwiazd ligi, ale Young cały czas depcze mu po piętach. We wtorek Trae zaliczył jeden z najlepszych meczów w swojej karierze.

Tylko w czwartej kwarcie zdobył 15 ze swoich 42 punktów, a do tego dołożył także 11 asyst i jego Atlanta Hawks ograli na wyjeździe 125:121 drużynę Denver Nuggets. To wielkie zwycięstwo dla Jastrzębi, tym bardziej, że udało się odrobić kilkanaście punktów straty. Young aż 8 razy trafił za trzy.

21-latek od początku sezonu jest w wyśmienitej formie i nie przeszkodziła nawet kontuzja kostki, która wyłączyła Younga z gry na jedno tylko spotkanie. Rozgrywający niemal od razu po powrocie znów wrzucił wyższy bieg. W swoich trzech ostatnich meczach notuje średnio 35 punktów oraz 11 asyst, choć niestety dla fanów Hawks nie zawsze przekłada się to na wyniki drużyny.

Atlanta po 10 meczach ma bowiem bilans 4-6, ale przy słabym Wschodzie zdaje się, że Hawks będą jedną z drużyn bijących się o ostatnie miejsca premiowane awansem do fazy play-off. Potrzeba będzie do tego znakomitej gry Younga, ale ten już w swoim drugim sezonie pokazuje, że zrobił krok do przodu i już teraz trudno znaleźć lepszego ofensywnie gracza od 21-latka.

Zachwycony był m.in. trener Nuggets – Mike Malone – który stwierdził, że we wtorek mogliśmy przez pełne 48 minut obejrzeć prawdziwe show w wykonaniu Younga. Takie komplementy zdarzają się coraz częściej i jest to efekt już nie tylko efektywnej, ale także bardzo efektownej gry rozgrywającego Hawks. Young bardzo szybko stał się jednym z najbardziej ekscytujących graczy w lidze.

We wtorkowym starciu w Kolorado największe wrażenie zrobiło przekołowanie piłki między nogami Willa Bartona, po którym nastąpiła celna próba z półdystansu. Young ma już w tym sezonie parę takich fantastycznych zagrań. Tym samym rozpędu nabiera jego rywalizacja z Luką, a jako że obaj mają ogromny talent to najbardziej na ich pojedynkach skorzystają… kibice.

Tomek Kordylewski

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22