Transfery, nazwiska, składy – sezon 2019/20 w PLK

Share on facebook
Share on twitter
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie - niezbędnik kibica w sezonie ogórkowym.

Anwil Włocławek / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Zestawienie obejmuje wyłącznie zawodników i trenerów oficjalnie potwierdzonych przez kluby. Pozycje wpisane są orientacyjnie.

Jeśli kogoś nie zauważyliśmy, albo pominęliśmy – dajcie koniecznie znać! Można na Twitterze lub Facebooku.

Anwil Włocławek
PG: Tony Wroten, Chris Dowe, Igor Wadowski
SG: Chase Simon, Jakub Karolak
SF: Michał Sokołowski, Ricky Ledo
PF: Rolands Freimanis, Krzysztof Sulima,
C: Milan Milovanović, Szymon Szewczyk
Trener: Igor Milicić

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
PG: Jay Threatt, Daniel Szymkiewicz
SG: Omar Calhoun, Jakub Garbacz, Paulius Dambrauskas,
SF: Przemysław Żołnierewicz,
PF: Jarosław Mokros, Grzegorz Surmacz
C: Nikola Jevtović, Yancy Gates
Trener: Jacek Winnicki

Arka Gdynia
PG: Phil Greene IV, Krzysztof Szubarga
SG: Josh Bostic, Marcin Malczyk
SF: Bartłomiej Wołoszyn,  Ben Emelogu, Grzegorz Kamiński
PF: Leyton Hammonds, Dariusz Wyka,
C: Devonte Upson, Adam Hrycaniuk
Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Enea Astoria Bydgoszcz
PG: A.J. Walton, Marcin Nowakowski
SG: Kris Clyburn, Michał Chyliński, Michał Aleksandrowicz
SF:  Mateusz Zębski, Michał Krasuski
PF: Michał Nowakowski, Dorian Szyttenholm
C: Adam Kemp, Łukasz Frąckiewicz
Trener: Artur Gronek




GTK Gliwice
PG: Duke Mondy, Mateusz Szlachetka, Piotr Hałas
SG: Brandon Tabb, Kacper Radwański,
SF: Payton Henson,
PF: Łukasz Diduszko, Milivoje Mijović
C: Joe Furstinger, Dawid Słupiński, Bartosz Chodukiewicz
Trener: Paweł Turkiewicz

HydroTruck Radom
PG: Obie Trotter, Filip Zegzuła
SG: Rod Camphor, Marcin Piechowicz, Jakub Zalewski
SF: Artur Mielczarek, Aleksander Lewandowski
PF: Carl Lindbom, Daniel Wall
C: Efe Uwadiae OdigieAdrian Bogucki,
Trener: Robert Witka

King Szczecin
PG: Dustin Ware, Maciej Majcherek
SG: Paweł Kikowski, Jakov Mustapić, Dominik Wilczek
SF: Thomas Davis, Maciej Kucharek
PF: Cleveland Melvin, Mateusz Bartosz
C: Ben McCauley, Adam Łapeta

Trener: Mindaugas Budzinauksas

Legia Warszawa
PG: Sebastian Kowalczyk, Drew Brandon
SG: Isaac Sosa, Filip Matczak, Dawid Sączewski, Przemysław Kuźkow
SF:  Romaric Belemene, Jakub Nizioł 
PF: Szymon Kiwilsza, Adam Linowski
C: Keanu Pinder, Michael Finke, Patryk Nowerski, Jakub Sadowski
Trener: Tane Spasev

MKS Dąbrowa Górnicza
PG: Dominic Artis, Jakub Kobel, Radosław Chorab
SG: Robert Johnson,
SF: Tavarius ShineMarek Piechowicz, Iwan Wasyl
PF: Bryce Douvier, Filip Put, Konrad Dawdo
C: Evariste Shonganya, Darrell Harris,
Trener: Michał Dukowicz

Polpharma Starogard Gdański
PG: Kamau Stokes, Paweł Dzierżak
SG: Darnell Edge, Daniel Gołębiowski, Aleksander Załucki
SF: Maciej Bojanowski, Bartosz Jankowski
PF: Isaiah Wilkins, Michał Kołodziej,
C: Carl Engstrom, Brett Prahl, Jakub Motylewski
Trener: Marcin Lichtański




Polski Cukier Toruń
PG: Chris Wright, Jakub Schenk
SG: Keith Hornsby, Karol Gruszecki,
SF: Kyle Weaver, Bartosz Diduszko,
PF: Aaron Cel, Aleksander Perka
C: Damian Kulig, Alade Aminu,
Trener: Sebastian Machowski

PGE Spójnia Stargard
PG: Jokubas Gintvainis, Tomasz Śnieg, Adam Brenk
SG: Piotr Pamuła, Bartosz Bochno
SF: Jalen Hudson, Mateusz Kostrzewski,
PF: Kacper Młynarski,
C: Peter Olisemeka, Justin Tuoyo,
Trener: Kamil Piechucki

Start Lublin
PG: Tweety CarterMichael Gospodarek
SG: Brynton Lemar, Mateusz Dziemba
SF: Martins Laksa, Jacek Jarecki,
PF: Kacper Borowski, Damian Jeszke,
C: Roman Szymański
Trener: David Dedek

Stelmet Enea BC Zielona Góra
PG: Ludwig Hakanson, Łukasz Koszarek, Kacper Traczyk
SG: Joe Thomasson, Marcel Ponitka, Kacper Mąkowski
SF: Jarosław Zyskowski, Przemysław Zamojski,
PF: Tony Meier, Julian Jasiński
C: Drew Gordon, Ivica Radić
Trener: Żan Tabak

Śląsk Wrocław
PG: Clayton Custer, Kamil Łączyński, Norbert Kulon
SG: Devoe Joseph, Torin Dorn, Jakub Musiał, Aleksander Leńczuk
SF: Mathieu Wojciechowski, Tomasz Żeleźniak
PF: Andrew Chrabascz, Aleksander Dziewa, Michael Humphrey, Michał Jodłowski
C: Michał Gabiński, Szymon Tomczak
Trener: Andrzej Adamek

Trefl Sopot
PG: Carlos Medlock, Łukasz Kolenda
SG: Cameron Ayers, Karol Kamiński,
SF: Michał Kolenda, Jeff Roberson
PF: Paweł Leończyk, Mikołaj Kurpisz
C: Nana Foulland, Jack Salt, Witalij Kowalenko,
Trener: Marcin Stefański