REDAKCJA

Travis Releford przejdzie do Krosna?

Travis Releford przejdzie do Krosna?

Chris Czerapowicz dopiero odejdzie do Morabanku Andora, ale Miasto Szkła już szuka jego zastępcy. Z naszych informacji wynika, że bardzo możliwy jest transfer do Krosna najlepszego strzelca Siarki Tarnobrzeg.

Travis Releford (fot. Polfarmex Kutno)

PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

Gdyby do taki ruch doszedł do skutku, można byłoby powiedzieć, że Miasto Szkła wymieniło świetnego strzelca na jeszcze lepszego. Chris Czerapowicz jest w tej chwili drugim najskuteczniejszym graczem PLK (średnio 17,7 punktu na mecz), a wyprzedza go właśnie Travis Releford (18,0).

Szwed i Amerykanin to oczywiście inni gracze – Czerapowicz jest wyższy, lepiej walczy na desce, natomiast Relefordowi bliżej do rzucającego. Szwed jest graczem wszechstronniejszym i lepszym, ale Amerykanin spełniałby warunki Miasta Szkła, które chce pozyskać gracza na pozycję nr 3. Najlepiej takiego, który gra w Polsce i nie musiałby się przechodzić okresu aklimatyzacji, któremu nie trzeba byłoby płacić za bilet lotniczy.

To, że wylatuje z Polski Czerapowicz, jest pewne. Szwed zostaje w klubie z Krosna do końca Pucharu Polski, potem udaje się do Hiszpanii. Jego nowym klubem, o czym w piątek napisał „Przegląd Sportowy”, będzie Morabanc Andora, ósmy obecnie zespół hiszpańskiej ACB. W Krośnie, a szczególnie Baran, nie chciało oczywiście oddawać swojego najlepszego gracza.

Bardzo nam zależało, żeby Chris został na przyszły sezon, ale to niemożliwe. Oczywiste jest dla nas, że jego pensja pójdzie w górę i Chris trafi do lepszej ligi. Zgodzimy się zatem na transfer i szybko będziemy chcieli znaleźć gracza, który podpisze kontrakt z myślą przedłużenia umowy na następne rozgrywki. Tak, byśmy mogli budować na nie zespół już teraz – mówi prezes Miasta Szkła Janusz Walciszewski.

Ile Krosno dostanie od Morabanku za Czerapowicza? Jedno z naszych źródeł mówi, że 20 tys. dolarów, w innym usłyszeliśmy, że będzie to równowartość półtoramiesięcznych pensji całej drużyny.

Walciszewski powiedział nam, że zastępcę Czerapowicza chciałby pozyskać do końca przyszłego tygodnia, Baran poinformował, że jeśli pewne rzeczy się udadzą, to nowy gracz może być u niego na treningu już w najbliższych dniach. Naszym zdaniem prawdopodobnie chodzi o Releforda, o którym w dwóch źródłach usłyszeliśmy, że w Siarce są otwarci na jego transfer.

ŁC

PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

POLECANE

tagi

Zgryźliwi powiedzieliby, że było to widowisko przeznaczone największym kibicom koszykówki. Przede wszystkim jednak miało duże znaczenie dla obu ekip – wynik meczu może być istotny na koniec sezonu zasadniczego.
8 / 12 / 2022 22:20

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami