Trefl lepszy od GTK – doskonały początek sezonu

Po ofensywnym, wyrównanym meczu w Sopocie, Trefl pokonał w samej końcówce GTK Gliwice 99:94. Nadal jest niepokonany we własnej hali i zaczyna sezon od świetnego bilansu 5-1. Gospodarze trafili aż 54% rzutów za 3 punkty.
Michał Kolenda i Paweł Leończyk / fot. A. Romański, plk.pl

Od pierwszych minut kibice w Ergo Arenie mieli okazję oglądać niezły, ofensywny mecz. Wprawdzie obaj trenerzy – Marcin Stefański i Paweł Turkiewicz – mieli sporo uwag do swoich zawodników o grę w obronie, to sami gracze postawili na atak. Do zabawy zaproszeni byli wszyscy – do przerwy sopocianie prowadzili 50:46, a żaden z graczy nie osiągnął jeszcze dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

Stosując terminologię lekkoatletyczną, Trefl na początku objął prowadzenie i od czasu do czasu podkręcał tempo (przewaga wahała się od ok. 3 do 10 punktów). Na początku trzeciej i w czwartej kwarcie goście wysunęli się na prowadzenie (świetny Mateusz Szlachetka!), ale nie uciekli na tyle daleko, aby odwieźć przewagę do końca.

Trener Paweł Turkiewicz zdecydował się na ostatnie minuty posadzić Polaków na ławkę i dograć mecz składem zagranicznym. Trefl po raz kolejny jednak świetnie wytrzymał końcówkę – po ważnych punktach Medlocka (18 pkt, 7 as., ale też 7 strat) i Ayersa prowadził 97:94.

Gliwiczanie mieli jeszcze szansę na korzystny wynik, ale w kluczowej akcji za szybko próbował zagrać Duke Mondy. Po drugiej stronie kontrę wykończył Michał Kolenda, ustalając wynik meczu na 99:94.

GTK dotrzymywało kroku Treflowi przez cały mecz, na ostatnim okrążeniu nawet wyszło na prowadzenie – ale na decydującej prostej zwyczajnie stanęło w miejscu.

Z kolei w Sopocie coraz częściej przecierają oczy ze zdziwienia – Trefl z bilansem 5-1 umocnił się w czołówce tabeli.

Michał Świderski, Sopot

Przed sezonem bukmacherzy więcej szans na taki sukces dawali Los Angeles Lakers, ale to Steph Curry i spółka po raz szósty w ciągu ostatnich ośmiu lat zagrają w serii decydującej o mistrzostwie. Zasłużenie. Lukę Doncicia na wakacje Warriors wysłali już po pięciu meczach finału Zachodu.
27 / 05 / 2022 7:58
Luka Doncić będzie chciał spłatać figla i przedłużyć o chociażby jeszcze jeden mecz serię Mavs z Golden State Warriors, ale może po raz kolejny okazać się zbyt osamotniony. Początek meczu o godz. 3. Steph Curry i spółka trzecią kolejną serię będą chcieli zamknąć wygraną w Chase Center.
26 / 05 / 2022 22:58
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

W meczu otwierającym półfinały Bundesligi Ludwigsburg napędził stracha Albie w Mercedes Benz Arena. Wszystko za sprawą fenomenalnej dyspozycji Jordana Hullsa, dobrze znanego kibicom Czarnych Słupsk. Ostatecznie berlińczycy zdołali wyrwać zwycięstwo 89-84, pomimo fatalnej jak na nich dyspozycji zza łuku.
28 / 05 / 2022 12:24
Łukasz Koszarek, zawodnik Legii, dyrektor w reprezentacji Polski, symbol ostatnich lat w polskiej koszykówce. Przed meczem 2. finału PLK rozmawia z Kamilem Chanasem i Radosławem Hyżym. Aktualne analizy i barwne historie – mocnych tekstów nie brakuje!
19 / 05 / 2022 10:17
Kamil Chanas i Radosław Hyży na gorąco omawiają dramatyczną serię półfinałową Czarni vs. Śląsk oraz zapowiadają wielki finał drużyn z Wrocławia i Warszawy. Jest też zaproszenie na grilla i imprezę dla wszystkich fanów naszego kultowego podcastu!
14 / 05 / 2022 17:59
Mecz skrajnie ofensywny, dla miłośników koszykówki zza oceanu akuratny. Rozstrzygnięty na korzyść gospodarzy kanonadą zza łuku w drugiej kwarcie. Alba w pierwszej serii play-off prowadzi z Bambergiem 1:0, po przekonującej wygranej 114:89.
14 / 05 / 2022 11:43
W świetnej formie w końcówce sezonu Bundesligi jest Michał Michalak, który niedawno powrócił do składu EWE Baskets Oldenburg. W piątkowym starciu z s. Oliver Würzburg został pierwszym w tym sezonie graczem w lidze niemieckiej, który zaliczył triple-double!