Trefl rozbija Legię – przełamanie Łukasza Kolendy

Od samego początku spotkania w Warszawie Trefl Sopot pewnie prowadził i ostatecznie pokonał słabiutką Legię 92:71. Mecz na przełamanie zaliczył Łukasz Kolenda, który zdobył 15 punktów i trafił 2 trójki.
Trefl Sopot/fot. Andrzej Romański

W składzie Legii na to spotkanie byli już Keanu Pinder i Sebastian Kowalczyk, ale w pierwszej połowie zmiany w grze w stosunku do poprzednich spotkań widać nie było. Kulał wciąż mocno atak, który w pojedynkę ciągnął przez długi czas Filip Matczak, a w obronie podkoszowi zespołu z Warszawy kompletnie nie radzili sobie z grającym po profesorsku Pawłem Leończykiem.

Legia w 20 pierwszych minut zdobyła w sumie zaledwie 26 punktów. Już do przerwy podopieczni Tane Spaseva zaliczyli 12 strat, co jest wynikiem fatalnym. Ciężko było dostrzec jakiś pomysł na rozbicie obrony Trefla.

Tym razem nawet nie zdołał pomóc Michał Michalak, którego skutecznie z gry potrafi wyłączyć Michał Kolenda. Trefl spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie (kilka trafień Camerona Ayersa) i do przerwy prowadził 40:26.

Drugą połowę Legia rozpoczęła ze zdecydowaniem lepszą energią. Ofensywa miała w końcu żwawsze tempo, udało się zdobyć kilka punktów po szybkim ataku, trudne rzuty trafił Romaric Belemene, a pod koszem skuteczny był Milan Milovanović.

W parze z poprawą gry w ataku nie poszła jednak lepsza defensywa. Mocno szwankowało zastawienie, dzięki czemu Trefl mógł ponawiać akcje i zdobywać często łatwe punkty spod kosza. Po 30 minutach goście prowadzili +13.

Nadzieją Legii na odrobienia strat były akcje tyłem do kosza Milovanovicia, który rozegrał przeciwko swojej byłej drużynie swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie (17 punktów i 11 zbiórek). Trefl jednak mógł liczyć na swoich liderów – niezawodny na dystansie był Cameron Ayers, a i Łukasz Kolenda trafił kilka rzutów na przełamanie (15 punktów w sumie), a do tego zaliczył bardzo efektowną akcję, którą wykończył z faulem (wideo poniżej).

Prowadzenie Trefl ostatecznie nawet przez chwilę nie było zagrożone i ostatecznie sopocianie wygrali 92:71. Dla Legii to już 9 porażka w tym sezonie, co oznacza, że o playoffy będzie bardzo ciężko, a perspektywa walki o utrzymanie jest już niestety dla warszawiaków bardzo realna.

.

U jednego z zawodników Śląska test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny. Nie odbył się dzisiejszy sparing wrocławian z MKS-em Dąbrowa. Odwołano też mecz PGE Spójni ze Stelmetem, ponieważ zespół ze Stargardu grał ostatnio dwukrotnie ze Śląskiem.
Najlepiej asystujący w historii Gonzagi, którego koszykarskie umiejętności powinny od razu robić różnicę na parkietach PLK. Josh Perkins ma też pewne braki, zwłaszcza w obronie, ale jest spora szansa, że uda się je ukryć, dzięki innym, dobrym transferom klubu z Gliwic.

Fenomen ze Słowenii nie zwalnia tempa także w bańce w Orlando. Luka Doncić zaliczył jeszcze jeden niezwykły występ, notując triple double na kosmicznym poziomie 34 punktów, 20 zbiórek i 12 asyst. Jego Dallas Mavericks pokonali po dogrywce Sacramento King 114:110.
5 / 08 / 2020 10:11
Rewelacyjna passa Phoenix Suns w Orlando – wygrali wszystkie 3 mecze, w tym dramatyczny pojedynek z Los Angeles Clippers 117:115. Status niesamowitego gracza potwierdza Devin Booker, który zdobył 35 punktów i trafił efektownego, bardzo trudnego buzzer beatera, dającego wygraną.
5 / 08 / 2020 8:49

1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34