Trefl Sopot zwycięzcą hitu kolejki! Decydująca czwarta kwarta

To był niezwykle ważny mecz w ramach walki o fazę play-off. Trefl Sopot wygrał ze Stalą Ostrów Wielkopolski w hicie 22. kolejki.

Ostatni występ w Pucharze Polski Trefla i Stali łączy jeden mianownik. To porażki z Legią Warszawa. Sopocianie przegrali z warszawską drużyną w półfinale. Z kolei Legia stanęła na drodze ostrowian już podczas finału. O turnieju w Sosnowcu należy już zapomnieć i skupić się na finałowej części sezonu zasadniczego PLK. W końcu spotkały się drużyny w identycznym dorobkiem punktowym (34 pkt.), a stawką było zrównanie się z drugim Kingiem Szczecin. Kibice naszej ligi na takie mecze czekają z niecierpliwością!

Jako pierwsza w dzisiejszym hicie odskoczyła Stal. Królem pierwszych minut był Laurynas Beliauskas i to po jego trójce goście wygrywali 18:10. Różnica 8 punktów utrzymała się do końca pierwszej kwarty, którą ostrowianie zwyciężyli 26:18. W drugiej części Trefl znacznie poprawił swoją skuteczność. Przez 10 minut rzucił aż 30 punktów. Na 3 minuty przed przerwą już nic nie zostało z przewagi Stali. Remis także mieliśmy po pierwszej połowie – 48:48. Ostrowianie rzucili tyle punktów pomimo zaledwie jednego trafienia zza łuku. Trefl oddał 5 celnych trójek.

Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana, ale już mniej ofensywna niż poprzednie. Trefl wygrał ją 16:14, ale gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Koszykarze wciąż trzymali nas w niepewności w sprawie zwycięzcy. Czwarta część meczu rozpoczęła się od serii 7:0 dla ekipy z Trójmiasta. Chwilę później po celnym rzucie za 3 punkty Jakuba Schenka Trefl prowadził już 74:64. Po raz pierwszy w tym meczu byliśmy świadkami dwucyfrowej przewagi. Gospodarze nie oddali już tego zapasu i triumfowali 88:76. Decydująca okazała się ostatnia kwarta wygrana przez sopocian 24:14.

Liderami Trefla zostali polscy koszykarze. Jarosław Zyskowski zdobył 18 punktów, a Jakub Schenk rzucił 15 oczek. Ponad 10 punktów zanotowali także Andy Van Vliet (13 pkt.) i Auston Barnes (12 pkt.). W drużynie Stali aż pięciu zawodników miało dwucyfrową zdobycz punktową. Ale to, a także poprawa skuteczności zza łuku (ostatecznie 6/21) nie dały wygranej zespołowi z Ostrowa Wielkopolskiego. Laurynas Beliauskas zdobył 16 punktów, a David Brembly – 13.

Kamil Karczmarek

obserwuj na twitterze

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38