Trefl uciszył Gryfię – gdzie się podział atak Czarnych?

Dobra obrona i zespołowa gra pozwoliła Treflowi zdemolować Czarnych w Słupsku 88:51. Jakub Karolak nie zwalnia tempa – tym razem zdobył 19 punktów.

Michał Kolenda i Filip Dylewicz / fot. Andrzej Romański, plk.pl

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Czarni zaczęli od rewelacyjnej sekwencji – dwa razy trafił z dystansu Piotr Stelmach, wsadem w kontrze godnym Vince’a Cartera popisał się Daniel Wall i gospodarze prowadzili 15:9. Kibicom w Gryfii mogło się wydawać, że w Czarnych wstąpił jakiś nowy duch.

Nawet jeśli wstąpił, to szybko zniknął. Trefl szybko poprawił obronę, trafiać też zaczął – znów dobrze dysponowany – Jakub Karolak (19 pkt., 7-11 z gry). Po udanych akcjach Michała i Łukasza Kolendów Trefl odzyskał prowadzenie, a gdy rozruszał się też Filip Dylewicz (12 pkt., 8 zbiórek), zrobiło się już nawet 25:35.

Choć minęło dopiero kilkanaście minut meczu, gra Czarnych gasła w oczach – brakowało pomysłu i skuteczności, 24 sekundy na akcje okazywały się co chwilę za krótkie. Słupszczanie zdołali zdobyć tylko 5 oczek w II kwarcie i do przerwy przegrywali 26:38.

Emocji po przerwie nie było już żadnych. Po kolejnej trójce Michała Kolendy zrobiło się 50:31 dla gości i w Gryfii pojawiły się gwizdy pod adresem gospodarzy. Czarni starali się jeszcze, ale ich gra w ofensywie była bardzo nieudolna. W połowie ostatniej kwarty Trefl prowadził już nawet 75:49.

Czarni w IV kwarcie znów rzucili tylko 5 punktów, rozpacz… Na boisko w końcówce mógł wejść także Sebastian Walda (rocznik 2000) z Trefla, który trafił nawet trójkę.

W takich butach grają gwiazdy NBA – najlepsze ceny! >>

Charles Barkley oraz Shaquille O’Neal mogą działać jako trenerzy motywacyjni. Po ich słowach krytyki wobec Joela Embiida, Kameruńczyk zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze, zdobywając 38 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst na trudnym terenie w Bostonie. Sixers pokonali Celtics 115:109.
13 / 12 / 2019 9:44
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Oglądając koszykówkę Golden State Warriors, momentami można odnieść wrażenie, że w klubie z San Francisco pod względem stylu gry niewiele się zmieniło. Wciąż pojawia się dużo ścięć, akcji po koszyczku czy po zasłonach – w każdej z tych kategorii Dubs znajdują się w top-5 – a drużyna, mimo nieporównywalnie gorszych wykonawców, nadal chce robić to samo.
12 / 12 / 2019 11:24
W Toronto był to wieczór pełen okrzyków „M-V-P” oraz uwielbienia dla Kawhiego Leonarda, któremu kibice Raptors zgotowali fantastyczne przyjęcie i podziękowali za zdobyte mistrzostwo. A on potem wygrał tam mecz ze swoimi LA Clippers.
12 / 12 / 2019 9:30
Koszykarskie derby Poznania – mecz 3. ligi koszykówki mężczyzn: KKS Wiara Lecha – AZS Politechnika Poznańska już w piątek, 20 grudnia (godz. 19.00), będzie okazają do przypomnienia czasów świetności basketu w Wielkopolsce, a szczególnie w słynnej hali Arena.
12 / 12 / 2019 18:02
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.