Trefl wygrywa w Stargardzie – Spójnia trochę obudzona

Spójnia Stargard powoli otrząsa się z szoku, ale na zwycięstwo w EBL musi jeszcze poczekać. Trefl Sopot boryka się z kontuzjami, ale i tak miał dużo lepszy jakościowo skład i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając w Stargardzie 82:76.

Łukasz Kolenda / fot. A. Romański, plk.pl

MID SEASON Sale – najlepszy moment na koszykarskie zakupy! >>

Trener Marcin Kloziński nie ma szczęścia na początku sezonu – nadal nie mógł skorzystać z usług Milana Milovanovica i chociaż miał już do dyspozycji Iana Bakera, z rotacji wypadł nagle Michał Kolenda (powrót problemów z piszczelem, czeka go dłuższa przerwa).

Mimo wąskiego składu to goście grali z większą energią i od pierwszych minut potwierdzali swoją przewagę. Punktowali Łukasz Kolenda i Paweł Leończyk, udanymi akcjami popisywał się też Grzegorz Kulka. Z kolei gospodarze ciągle mieli problem ze wskoczeniem na poziom ekstraklasowy. Nawet jeżeli ich rzuty częściej wpadały do kosza, to w oczy nadal zbyt często raziły brak wykończenia oraz proste błędy w obronie, po których rywale zdobywali łatwe punkty.

Gra Trefla w ataku mogła się podobać – świetny debiut zaliczył Ian Baker (17 pkt, 7 as.), Leończyk po raz kolejny potwierdził swoją wszechstronność, Kolenda łatwo gubił rywali. Gdyby nie momenty dekoncentracji na początku trzeciej kwarty i chęć dowiezienia do końca wydawałoby się bezpiecznej przewagi (72:57 w połowie czwartej kwarty), kibice w Stargardzie mogliby nawet nie mieć okazji do poczucia dreszczyku emocji w końcówce.

Miejscową publiczność poderwały jednak z miejsc akcje Piotra Pamuły, Byrona Wesleya i przede wszystkim Anthony’ego Hickeya. Spójnia zdołała zbliżyć się jeszcze do Trefla na 4 oczka, ale goście nie wypuścili już z rąk wygranej (bardzo solidna gra Kulki pod obiema tablicami).

Najwięcej zimnej krwi w końcówce zachował Baker – po jego trójce przewaga sopocian znów wzrosła do 7 punktów i gospodarzom na dogonienie rywala nie starczyło już czasu.

Mimo przegranej w Stargardzie pojawiła się iskierka optymizmu – wokół grupy Hickey-Wesley-Pamuła można budować drużynę, szczególnie że lepsze momenty mieli już „pierwszoligowi” Marcin Dymała i Dawid Bręk. Z kolei w Sopocie kibice już zacierają ręce na kolejne mecze tercetu Baker-Kolenda-Taylor i czekają na pierwsze spotkanie, który Trefl zagra w pełnym składzie.

Michał Świderski, @miswid

Początek września przejdzie do historii polskiej koszykówki. Mamy nadzieję, że również ze względu na zwycięstwa biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. Jesteśmy pewni, że ze względu na najlepszy wyjazd koszykarski, jaki fani polskiego basketu kiedykolwiek widzieli – „EuroBasket Trip 2022”.

Podkoszowy duet Adam Hrycaniuk – Adrian Bogucki brzmi oryginalnie i na pewno będzie bardzo ciekawił kibiców. Polski środkowy, który ostatnio próbuje też sił w koszykówce 3×3, postanowił zostać na jeszcze jeden sezon w Arce Gdynia.
8 / 08 / 2022 19:46

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26

Gościem Kamila w najnowszym odcinku podcastu jest Michał Baran, były zawodnik wielu klubów 1. ligi, głównie na Podkarpaciu. Kopalnia anegdot o niższych ligach koszykarskich oraz m.in. informacje o rosnącym w siłę klubie Wilki Rzeszów.
1 / 08 / 2022 23:22
W lutym dał się we znaki reprezentacji Polski w meczach eliminacyjnych, a wcześniej dobrze pokazał się chociażby na tle Legii Warszawa – Janari Joesaar, bo oni mowa, został nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek. Reprezentant Estonii ma za sobą grę w lidze VTB, lidze hiszpańskiej, a ostatni sezon spędził w niemieckim Medi Bayreuth.
22 / 07 / 2022 10:16
18 / 07 / 2022 20:54