PRAISE THE WEAR

Trefl wygrywa z Astorią – doskonały Michał Kolenda

Trefl wygrywa z Astorią – doskonały Michał Kolenda

Ekipa z Bydgoszczy miała już 23 punkty przewagi, ale w drugiej połowie Trefl odrobił wszystkie straty. Trefl pokonał Enea Astorię 82:77, a świetne występy zaliczyli Michał Kolenda i Dominik Olejniczak.
Michał Kolenda / fot. A. Romański, plk.pl

Początkowe minuty tego spotkania należały do ekipy gospodarzy – Enea Astoria podejmowała szybkie decyzje w ataku i wcześnie objęła kilku punktowe prowadzenie. Trefl z kolei miał kłopoty ze trafieniem do kosza z gry. Sopocianom wynik ratował jedynie Dominik Olejniczak, który kilkukrotnie dobijał piłkę po niecelnych rzutach kolegów.

Środkowy, który jest mocnym kandydatem do gry w kadrze, był tak naprawdę jedynym zawodnikiem trzymającym poziom z poprzednich spotkań po stronie ekipy gości. Trefl do przerwy zdobył ledwie 26 punktów, z czego 12 było Olejniczaka.

Enea Astoria nie tylko dobrze broniła, ale także mogła liczyć na swoich liderów w ataku. Na swoim poziomie grał Corey Sanders, a dobrze dysponowany rzutowo był Michał Chyliński, po którego trójce z faulem gospodarze wyszli na 20-punktowe prowadzenie (40:20).

Przez 15 minut przerwy trenerowi Marcinowi Stefańskiemu udało się odmienić grę swojego zespołu i po udanych akacjach w obronie (wymuszone faule w ataku) oraz trafianiach Dariousa Motena i Martynasa Paliukenasa Trefl odrobił ponad połowę strat.

Gospodarze zaczęli grać zbyt indywidualnie, a skuteczny w pierwszej połowie Sanders podejmował praktycznie same złe decyzje – niecelne rzuty oraz straty. Dostęp do kosza dla zawodników Astorii był zamknięty – Dominik Olejniczak rozdał w krótkim odstępie czasu dwie czapy (łącznie miał 5 bloków), które Trefl potrafił zamienić na szybkie kontry.

.

Czwarta kwarta rozpoczynała się przy wyniku 58:56. Astoria była w poważnych tarapatach – w ataku nic nie szło, co powodowało widoczną frustrację, a Trefl był niezwykle rozpędzony. Formą strzelecką imponował Michał Kolenda (19 punktów w meczu), który w tym sezonie jest niezwykle skuteczny – w tym meczu miał perfekcyjne 4/4 za 3 punkty!

Po trójkach skrzydłowego Trefla goście wyszli na prowadzenie – w pewnym momencie było już nawet +6, ale Astoria zdołała jeszcze wrócić do tego meczu za sprawą akcji Sandersa i Pauliusa Dambrauskasa. 

Trójkę na wagę złota trafił jednak drugi z braci, czyli Łukasz Kolenda. Astoria miała 28 sekund by odrobić 3 punkty straty i doprowadzić choćby do dogrywki. Po czasie Sanders stracił jednak piłkę i zwycięstwo stało się już nieosiągalne – ostatecznie Trefl pokonał Enea Astorię w Bydgoszczy 82:77. 

Statystyki z meczu TUTAJ >>

GS

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.