Trefl znalazł sposób na Legię. Sopocianie gonią Anwil

Hit kolejki Orlen Basket Ligi dla Trefla Sopot. Zespół z Trójmiasta wygrał na wyjeździe z ostatnio bardzo mocną Legią Warszawa. Trefl ma już tylko dwa punkty straty do Anwilu.

Nie bez powodu mecz Legii z Treflem określany był jako hit 23. kolejki. Zespół w Warszawie ostatnio jest w niesamowitej formie. Zdobył Puchar Polski, a w FIBA Europe Cup wysoko pokonał faworyzowane Bilbao. Za to Trefl jest wiceliderem tabeli i półfinalistą turnieju w Sosnowcu, gdzie musiał uznać wyższość… Legionistów. Drugi w OBL zespół z Sopotu miał zaledwie 2 punkty przewagi nad 9. drużyną ze stolicy.

W mecz świetnie weszli koszykarze Trefla, którzy po minucie prowadzili już 5:0. Od wyniku 3:8 Legia zdobyła 8 kolejnych punktów, korzystając z dłuższej chwili słabości drużyny gości. Po fragmencie wyrównanej gry gospodarze odskoczyli na 7 oczek – 24:17. Na początku drugiej kwarty sprawy w swoje ręce wziął Aaron Best i po jego trafieniu Trefl przejął prowadzenie – 29:28. Sopocianie kontynuowali dobrą grę i odskoczyli nawet na 9 punktów – 39:30. W ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy wicelider nie utrzymał tej przewagi. To Legia rzuciła 7 punktów i gdyby piłka nie wykręciła się z kosza po rzucie zza łuku Christiana Vitala, to nawet prowadziłaby do przerwy.

Trefl ponownie zdobył przewagę w drugiej połowie trzeciej kwarty. Od stanu 43:45 zaliczył serię 10:0. W czwartej odsłonie zespół z Trójmiasta odskoczył już na kilkanaście punktów. Sopocianie wygrali mecz 85:70, a tylko samą drugą połowę 46:33. Zakończyła się więc seria 5 zwycięstw Legii (wliczając Puchar Polski, PLK i Europe Cup). Trefl skorzystał z porażki Anwilu w Lublinie i zbliżył się do lidera na zaledwie dwa zwycięstwa.

Administratorzy mediów społecznościowych Trefla lubią pytać kibiców, kto był najlepszy? Chodzi o oczywiście o Aarona Besta, który nie grał zaledwie przez niecałe 3 minuty. W długim czasie spędzonym na parkiecie zdobył aż 22 punkty i miał 13 zbiórek. Zakończył mecz z double-double oraz 4 trafieniami za 3 punkty. W drużynie gospodarzy także możemy znaleźć zawodnika z double-double. Jest nim Aric Holman z 13 punktami i 10 zbiórkami. Christian Vital dorzucił 12 oczek. W statystyce warto zwrócić uwagę na rzuty wolne. Legia trafiła 22/27 prób, a Trefl – 5/10. Zespół z Warszawy potrzebował większej skuteczności z gry. Jedynie 20/66 (30%) to za mało na zwycięstwo w ligowym hicie.

Kamil Karczmarek

obserwuj na twitterze

16 lat i… koniec. Tyle musieli czekać kibice z Bostonu na kolejne mistrzostwo swojej ukochanej drużyny. Dokładnie w tym dniu w 2008 roku Celtics zdobyli swoje ostatnie mistrzostwo. Przyznać trzeba jednak, że tym razem zrobili to w wielkim stylu, ponosząc w tych Playoffs tylko trzy porażki. Finał z Dallas, który miał być bardzo zacięty, skończył się tak zwanym „gentleman sweep”, czyli 4:1.
18 / 06 / 2024 12:31