Trener Cavs chwali francuską kuchnię, a jego zespół wygrywa z Nets. Byliśmy na NBA w Paryżu

Tradycją meczów NBA w Europie są dodatkowe wydarzenia, które towarzyszą tej imprezie. Dzień przed meczem, niczym podczas Finałów, są organizowane otwarte treningi dla mediów, a także konferencje prasowe z udziałem graczy. Dostępne jest ostatnie 30 minut treningu jednej drużyny, następnie zawodnicy udzielają wywiadów. Później czas na wywiady graczy drugiego zespołu, po czym można zobaczyć pierwsze 30 minut ich treningu.

Zarówno tam, jak i przed meczem, gracze oraz trenerzy byli w większości pytani o wrażenia z samego miasta, Francji jako kraju i jej związków z koszykówką. “Wszędzie, gdzie gramy, staramy się inspirować szczególnie młodych ludzi. Jest to bardzo ważne szczególnie tu we Francji, która ma niesamowity potencjał” – mówił Donovan Mitchell. Cam Thomas dodał: “Tutaj jest świetna koszykarska kultura, jak wiemy – wielu doskonałych graczy pochodzi właśnie z Francji. To świetny koszykarsko kraj”. Trenerzy z kolei skupili się na zaletach miasta. J.B. Bickerstaff podkreślał, że zakochał się w kuchni francuskiej. Przyznał, że tylu doskonałych posiłków jeszcze nie jadł! Zachwycał się także lokalną architekturą. Jacque Vaughn miał za to przyjemność posłuchać francuskiej orkiestry symfonicznej.

Jednym z najważniejszych punktów programu przedmeczowego jest natomiast konferencja prasowa z udziałem komisarza ligi Adama Silvera. Widać to było po sali konferencyjnej, która dosłownie pękała w szwach. Szef ligi jak zwykle był doskonale przygotowany i szczegółowo odpowiadał na wszystkie pytania, a ich przekrój był naprawdę szeroki.

Co o samym spotkaniu? Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gracze z Cleveland. Dominowali od początku, szybko uzyskując dwucyfrową przewagę. Bardzo aktywny był ich lider Donovan Mitchell. Świetnie na deskach wspierał go Jarrett Allen. Zespół z Brooklynu ratował Cam Thomas, który rzucił aż 10 z 16 punktów dla swojego zespołu w pierwszej kwarcie.

W drugiej kwarcie gracze ze stanu Ohio tylko powiększali przewagę. Grali bardzo dobrze w obronie szczególnie w akcjach jeden na jednego. Świetnie regulowali także tempo gry. W zespole z Nowego Jorku bardzo słabo w pierwszej połowie zagrał lider Mikal Bridges, który trafił zaledwie 1 z 8 rzutów z gry. Ostatecznie do przerwy Cavs prowadzili 54:34.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Zespół z Cleveland w pełni kontrolował przebieg zdarzeń na parkiecie. Na początku czwartej kwarty Nets zaliczyli zryw i zmniejszyli straty do 10 punktów. Niedługo później doszło do sporego zamieszania, po którym z parkietu został usunięty Tristan Thomson.

Nowojorczycy próbowali jeszcze bardziej zmniejszać straty, ale za każdym razem uniemożliwiał to genialny tego dnia Donovan Mitchell, który skończył mecz z dorobkiem 45 punktów, 12 zbiórek i 6 asyst, a jego Cleveland Cavaliers wygrali z Brooklyn Nets 111 do 102.

Z Paryża,
Łukasz Grabowski

Przed rozpoczęciem sezonu Milwaukee Bucks byli rozpatrywani jako jedni z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa NBA. W połowie lutego drużyna ma jednak ogromne problemy i za chwilę może stracić przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów. Dlaczego mistrzowie NBA z 2021 przechodzą taki kryzys?
16 / 02 / 2024 14:12
Los Angeles Clippers przerwali fantastyczną serię Golden State Warriors, wygrywając w Chase Center 130:125. Drużynie Steve’a Kerra nie pomógł nawet fantastyczny występ Brandina Podziemskiego, który zaliczył 25 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst. Kolejnej porażki doznali natomiast San Antonio Spurs, którzy ulegli Dallas Mavericks 93:116, a Jeremy Sochan zapisał 10pkt/4zb/3prz.
15 / 02 / 2024 10:19

W meczach kończących fazę grupową europejskich rozgrywek regionalnych, w środę zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i Start Lublin. W ramach rozgrywek Alpe Adria Cup rywalem MKS-u będzie czeski zespół Sluneta Usti nad Labem (początek o 18:00), a ostatnim rywalem Startu w rundzie grupowej rozgrywek ENBL będzie holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle (mecz o 19:00). Transmisje na kanałach YouTube rozgrywek.