Trener Jerry Sloan nie żyje – był legendą Utah Jazz

Kibice NBA pamiętają go oczywiście jako świetnego, pełnego energii trenera z czasów Johna Stocktona i Karla Malone. Jerry Sloan był jednym z najwybitniejszych szkoleniowców w historii NBA, a wcześniej świetnym zawodnikiem.

O smutnym wydarzeniu oficjalnie poinformował przed kilkoma minutami klub z Utah. Trener przegrał walkę z chorobą Parkinsona.

Jerry Sloan był członkiem Hall of Fame (od 2009 roku), prowadził Jazz jako pierwszy trener przez aż 21 pełnych sezonów, od 1988 do 2010 roku – w karierze wygrał aż 1223 spotkania. To obecnie 4. najlepszy wynik w historii NBA.

W latach 1997-98 dwukrotnie był wicemistrzem NBA, przegrywając w finałach z Chicago Bulls. Aż 15 razy z rzędu z Jazz awansował do playoff.

Jako zawodnik, w barwach Bulls, dwukrotnie grał w Meczu Gwiazd NBA. To w Chicago zaczynał także swoją trenerską karierę.

.

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.