Trener lutego PolskiKosz.pl: Drażen Anzulović

Share on facebook
Share on twitter

Jego MKS Dąbrowa Górnicza skończyła luty z bilansem 3-1, ale przede wszystkim z sensacyjnym zwycięstwem w Zielonej Górze. I zaczęła bardzo dobrze bronić.

Drażen Anzulović (Fot. Adrianna Antas)

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

Wybór trenera lutego był naprawdę niełatwy – znów niepokonana była Stal Emila Rajkovicia, wszystkie mecze z uszczuploną o dwóch Amerykanów Rosą wygrał Wojciech Kamiński, a pomimo problemów organizacyjnych trzy spotkania sukcesem zakończyli Energa Czarni Robertsa Stelmahersa.

Ale rzutem na taśmę wyprzedził ich Drażen Anzulović.

Niedzielny mecz w Zielonej Górze był popisem jego drużyny, która była osłabiona brakiem rozgrywającego Kerrona Johnsona, jednego z najważniejszych graczy. Marcin Piechowicz i Piotr Pamuła wypełnili jednak tę lukę, cały zespół zagrał świetnie na deskach i pokonał mistrza 75:65.

Dąbrowa Anzulovicia luty zaczęła od porażki 70:73 we Włocławku, ale mecz był wyrównany i o wyniku decydowały pojedyncze akcje. Potem ekipa z Zagłębia rozbiła AZS Koszalin 90:60, poradziła sobie z Turowem (73:63) i pokonała wspomniany Stelmet.

Co rzuciło się w oczy w grze Dąbrowy w lutym? Bardzo dobra obrona – Anwil, Turów i Stelmet, trzy z czterech drużyn z najbardziej efektywnym atakiem w PLK, przeciwko drużynie Anzulovicia zdobyły w sumie tylko 201 punktów. Innymi słowy – Dąbrowa traciła w tych meczach średnio 67,0 punktu.

Inna ważna statystyka, to skuteczność pokonanych rywali – Stelmet, Turów i AZS trafiły mniej niż 37 proc. rzutów.

I to właśnie ta defensywa staje się powoli najsilniejszym punktem Dąbrowy Górniczej – zespół Anzulovicia w rankingu efektywności obrony awansował już na drugie miejsce. Na 100 posiadań traci średnio 97,8 punktu, lepsza jest tylko Rosa (97,6), a za koszykarzami z Zagłębia są Stal oraz Stelmet.

Dąbrowa po serii trudniejszych spotkań jest na dobrym, piątym miejscu w tabeli z bilansem 13-8.

Tuż za wyróżnionym:

Emil Rajković (Stal) – perfekcyjne 4-0, choć tym razem ze słabszymi rywalami. Stal jednak wciąż jest w gazie.

Roberts Stelmahers (Czarni) – totalny kryzys w klubie i zmiany w składzie nie przeszkodziły w wygraniu derbów z AZS, sukcesie w Gdyni oraz pokonaniu Startu.

Wojciech Kamiński (Rosa) – odejście Gary’ego Bella i Jordana Callahana nie przeszkodziło, a wręcz pomogło drużynie. Radomianie idą w górę.

***

Trener miesiąca PolskiKosz.pl:

Październik – Jacek Winnicki (Polski Cukier Toruń)

Listopad – Michał Baran (Miasto Szkła Krosno)

Grudzień – Jacek Winnicki (Polski Cukier Toruń)

Styczeń – Emil Rajković (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.)

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

Redakcja PolskiKosz.pl

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.