Co za triple-double! A może James Harden ma trochę racji?

Houston Rockets pokonali San Antonio 101:99 na ich parkiecie, a brodacz znów zagrał znakomite spotkanie – zdobył 24 punkty, miał 12 zbiórek i 15 asyst.

(Fot. Wikimedia Commons)

Wszyscy się pewnie głośno roześmiali, gdy James Harden powiedział, że jest zarazem i najlepszym rozgrywający, i w ogóle koszykarzem NBA. Ok, śmiejemy się z tego wciąż, ale po takim meczu w San Antonio – może jednak trochę mniej.

Kontekst jest ważny – przecież Spurs to inteligentny zespół, który radzi sobie z ograniczaniem wybitnych jednostek. Mają Kawhiego Leonarda, ale też cały system defensywny – tymczasem w środę nic nie zdawało egzaminu.

Rockets prowadzili w San Antonio od początku – Harden już w pierwszej kwarcie miał 9 punktów, 6 asyst i 3 zbiórki. Spurs wciąż byli blisko, w połowie ostatniej części nawet minimalnie na czele, ale Harden rozdał dwie asysty i trafił sam na 96:90.

Końcowy wynik został ustalony już minutę przed końcem, potem były pudła i straty. Leonard nie trafił dwóch rzutów, LaMarcus Aldridge w ostatniej sekundzie dobijał jego rzut, ale też nieskutecznie.

Też możesz mieć buty, w których gra Kawhi Leonard >>

Spurs przegrali już trzeci mecz we własnej hali (w poprzednim sezonie bilans 40-1), Rockets zrównali się z nimi bilansem 5-3. Warto podkreślić, że drużyna z Houston aż 7 z 8 meczów rozegrała na wyjazdach – teraz wraca do siebie na… rewanż ze Spurs w sobotę.

A Harden? Pierwsze triple-double w sezonie psują oczywiście straty – brodacz znów miał ich aż 8. Ale póki drużyna wygrywa…

PG

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08