Triple-double w Warszawie – kim jest Daniel Olszewski?

Share on facebook
Share on twitter

21 punktów, 15 zbiórek, 10 asyst, a nawet i 5 bloków oraz 3 przechwyty zaliczył 22-letni podkoszowy Shmoolek w wygranym 93:67 spotkaniu z nastolatkami z Kutna. To drugie triple-double w rozgrywkach centralnych tym sezonie.

(fot. Wiola Jaworowska/Shmoolky)
(fot. Wiola Jaworowska/Shmoolky)

NBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

Przed rozpoczęciem pisania tego tekstu nie miałem pojęcia, kim jest Daniel Olszewski. 22 lata, 200 cm wzrostu, rok temu debiut w II lidze w Polonii Warszawa, teraz kilka meczów z dominacją pod koszami – jakieś double-double, cztery mecze z pięcioma blokami.

No a teraz, w niedzielę, takie coś – 21 punktów, 15 zbiórek, 10 asyst, 5 bloków i 3 przechwyty! Tak, rywalem był juniorski zespół z Kutna, ale podobnych drużyn gra w II lidze sporo. A takie linijki statystyczne jednak się nie zdarzają.

Nie ma w Polsce oficjalnej listy triple-double z rozgrywek centralnych, ale wśród tych kilkudziesięciu, które udało mi się znaleźć, jest kilka wykręconych przez graczy anonimowych. Bo z całym szacunkiem dla nich, ale Szymona Kunca, Grzegorza Przewoźniaka czy Radosława Jarosza znają już tylko fanatycy cyferek lub koledzy z Krakowa, Piły czy Skierniewic.

No i teraz do tego grona trzeba dopisać Daniela Olszewskiego.

Do Warszawy, na studia na AWF, przyjechał rok temu z Suwałk, gdzie nie tylko chodził do liceum, ale też poprowadził swoją szkołę do mistrzostwa miasta – w 2013 roku jego liceum im. Marii Konopnickiej pokonało w finale 2-1 Zespół Szkół Technicznych. W decydującym meczu było 99:43, a Olszewski zdobył 55 punktów.

Śladów występów w rozgrywkach ligowych nie odnotowano aż do października 2015 roku, gdy Olszewski zadebiutował w II lidze – w barwach Polonii Warszawa zagrał ze Shmoolkami właśnie. Rzucił 4 punkty, miał 10 zbiórek, a w całym sezonie notował odpowiednio po 7,0 oraz 9,1. Polonia spadła do III ligi, Olszewski wybrał grę w Shmoolkach.

Daniel jest bardzo sprawny i skoczny, a przy tym obowiązkowy i pracowity. Bardziej pasuje na czwórkę, ale u nas z konieczności gra jako piątka. Ma oczywiście sporo braków, ale nad nimi pracujemy. Shmoolky to takie miejsce, gdzie można zrobić postęp – mówi Tomasz Wakulski, trener zespołu.

I w tym sezonie Olszewski ten postęp robi – notuje średnio 11,4 punktu, 10,5 zbiórki oraz 2,9 bloku na mecz, Shmoolky są na siódmym miejscu w tabeli grupy B z bilansem 6-7.

A triple-double Olszewskiego jest drugim odnotowanym w tym sezonie – pierwsze, w Polsce wyjątkowe, miał Mariusz Konopatzki w barwach Asseco II Gdynia.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

ŁC

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!