Triple-double w Warszawie – kim jest Daniel Olszewski?

Triple-double w Warszawie – kim jest Daniel Olszewski?

21 punktów, 15 zbiórek, 10 asyst, a nawet i 5 bloków oraz 3 przechwyty zaliczył 22-letni podkoszowy Shmoolek w wygranym 93:67 spotkaniu z nastolatkami z Kutna. To drugie triple-double w rozgrywkach centralnych tym sezonie.

(fot. Wiola Jaworowska/Shmoolky)
(fot. Wiola Jaworowska/Shmoolky)

NBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

Przed rozpoczęciem pisania tego tekstu nie miałem pojęcia, kim jest Daniel Olszewski. 22 lata, 200 cm wzrostu, rok temu debiut w II lidze w Polonii Warszawa, teraz kilka meczów z dominacją pod koszami – jakieś double-double, cztery mecze z pięcioma blokami.

No a teraz, w niedzielę, takie coś – 21 punktów, 15 zbiórek, 10 asyst, 5 bloków i 3 przechwyty! Tak, rywalem był juniorski zespół z Kutna, ale podobnych drużyn gra w II lidze sporo. A takie linijki statystyczne jednak się nie zdarzają.

Nie ma w Polsce oficjalnej listy triple-double z rozgrywek centralnych, ale wśród tych kilkudziesięciu, które udało mi się znaleźć, jest kilka wykręconych przez graczy anonimowych. Bo z całym szacunkiem dla nich, ale Szymona Kunca, Grzegorza Przewoźniaka czy Radosława Jarosza znają już tylko fanatycy cyferek lub koledzy z Krakowa, Piły czy Skierniewic.

No i teraz do tego grona trzeba dopisać Daniela Olszewskiego.

Do Warszawy, na studia na AWF, przyjechał rok temu z Suwałk, gdzie nie tylko chodził do liceum, ale też poprowadził swoją szkołę do mistrzostwa miasta – w 2013 roku jego liceum im. Marii Konopnickiej pokonało w finale 2-1 Zespół Szkół Technicznych. W decydującym meczu było 99:43, a Olszewski zdobył 55 punktów.

Śladów występów w rozgrywkach ligowych nie odnotowano aż do października 2015 roku, gdy Olszewski zadebiutował w II lidze – w barwach Polonii Warszawa zagrał ze Shmoolkami właśnie. Rzucił 4 punkty, miał 10 zbiórek, a w całym sezonie notował odpowiednio po 7,0 oraz 9,1. Polonia spadła do III ligi, Olszewski wybrał grę w Shmoolkach.

Daniel jest bardzo sprawny i skoczny, a przy tym obowiązkowy i pracowity. Bardziej pasuje na czwórkę, ale u nas z konieczności gra jako piątka. Ma oczywiście sporo braków, ale nad nimi pracujemy. Shmoolky to takie miejsce, gdzie można zrobić postęp – mówi Tomasz Wakulski, trener zespołu.

I w tym sezonie Olszewski ten postęp robi – notuje średnio 11,4 punktu, 10,5 zbiórki oraz 2,9 bloku na mecz, Shmoolky są na siódmym miejscu w tabeli grupy B z bilansem 6-7.

A triple-double Olszewskiego jest drugim odnotowanym w tym sezonie – pierwsze, w Polsce wyjątkowe, miał Mariusz Konopatzki w barwach Asseco II Gdynia.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

ŁC

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Tomasz Satoransky nie podbił NBA, ale prawie 40 mln dol. za oceanem zarobił. W kolejnym sezonie ma reprezentować barwy Barcelony. Wcześniej zagra podczas EuroBasketu w Pradze przeciwko biało-czerwonym. – To powinien być dla nas turniej będący zwieńczeniem lat ciężkiej pracy – odgraża się.