PRAISE THE WEAR

Trzeba grać! Anwil w drodze na Cypr

Trzeba grać! Anwil w drodze na Cypr

Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.
fot. Andrzej Romański / plk.pl

Mimo zawirowań trzeba grać. Włocławianie ostatnie zwycięstwo zaliczyli ponad miesiąc temu. Od tego czasu przegrali sześć kolejnych spotkań. Środowy mecz w FIBA Europe Cup może sprawić, że wśród “Rottweilerów” znów pojawi się optymizm.

Anwil zagra z Keravnosem. Te drużyny miały już okazję rywalizować w grudniu ubiegłego roku we Włocławku. Wówczas gospodarze wygrali bardzo pewnie, bo 92:63. Przez następnych pięć tygodni sytuacja mocno się jednak zmieniła. W zespole nie ma już Josha Bostica, a chwilowo także Lee Moore’a, który będzie pauzował przez około trzy tygodnie. Wraca z kolei Kamil Łączyński. Jego powrót może być znaczący, bo nierzadko określa się go jako tego, który scala zespół i jest głównodowodzącym na parkiecie.

Ostatnie niepowodzenia nie wpłynęły jednak na sytuację Anwilu w europejskich rozgrywkach. Włocławianie wciąż są liderem grupy L i liczą na awans do kolejnej fazy. Do rozegrania pozostały im przynajmniej trzy spotkania. Kolejno z: Keravnosem, Oradeą oraz Bambergiem.

Środowy mecz z Cypryjczykami będzie można obejrzeć bezpłatnie na YouTube od godziny 17:50. Dla zwolenników transmisji radiowej zaplanowano także komentarz w wykonaniu Krzysztofa Szaradowskiego. Odpalamy!

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01