Tur zaryczał przy Dąbrowie!

Dobra obrona, świetny atak i pewna wygrana – PGE Turów Zgorzelec rozniósł MKS Dąbrowa Górnicza 94:70 i na początku sezonu wygląda na zespół, który będzie się bił o na medal.

kirk_archibeque
(Fot. ksturow.eu)

W Zgorzelcu spotkały się dwie drużyny z jedną porażką i czekaliśmy na odpowiedź, która z nich bardziej pasuje do czołówki. Długo czekać nie musieliśmy – Turów szybko wyszedł na prowadzenie 11:2 i ani myślał się zatrzymać z łatwością obijając gości.

Dąbrowa zaczęła od kontynuacji swojego meczu z Toruniem, czyli od fatalnego ataku – w pierwszych 7 minutach miała 1/8 z gry oraz 5 strat. Jednak nie było tylko tak, że goście popełniali błędy – Turów po prostu dobrze bronił indywidualnie i zespołowo. Grał dobrą, zorganizowaną koszykówkę.

Zawodników z Dąbrowy ratowały momentami trójki (5/8 w pierwszej połowie), tylko że zgorzelczanie w tym okresie rzucali z dystansu jeszcze lepiej – mieli 8/11. Trafił nawet Kirk Archibeque, który był dla gości nie do zatrzymania. Rozpędzony Turów grał zespołowo, efektownie, z polotem.

Do przerwy było 56:32 i mecz był rozstrzygnięty. Na początku trzeciej kwarty gospodarze mieli już 11/15 za trzy, Dąbrowa nie miała szans. Archibeque zdobył 23 punkty w 25 minut (10/14 z gry), 13 punktów rzucił Michał Michalak, a po 10 – David Jackson, Mateusz Kostrzewski i Tweety Carter.

W Dąbrowie, która zawiodła w drugim kolejnym spotkaniu, najskuteczniejszy był Jakub Parzeński, ale większość ze swoich 17 punktów zdobył, gdy wynik był rozstrzygnięty. Kerron Johnson dodał 13 punktów i 7 asyst, ale miał też 5 strat.

W najbliższym czasie Turów czeka mecz z AZS Koszalin, potem wyjazd do Krosna, a następnie spotkanie u siebie z Energą Czarnymi. I każdy z tych rywali powinien się rozpędzonego Tura obawiać.

Powraca rywalizacja między zawodnikami NBA – jednak nie klasyczna, a wirtualna. 16 graczy, w tym tak znani Kevin Durant czy Trae Young, zmierzy się w turnieju NBA 2K Players Tournament, który organizuje producent gry wraz z NBA i związkiem zawodników.
1 / 04 / 2020 13:00
Świetny zestaw gości najnowszego odcinka podcastu Kamila Chanasa. Gospodarz rozmawia z Maciejem Wiśniewskim, prezesem Polskiego Cukru Toruń, komentatorem Wojciechem Michałowiczem oraz Adamem Waczyńskim, jednym z najlepszych polskich koszykarzy.

Phoenix Suns w sezonie 1992/93 awansowali do Finałów NBA, na ostatnim etapie play-offów na zachodzie pokonując Seattle SuperSonics. I choć do wyłonienia zwycięzcy koniecznych okazało się aż siedem spotkań, to tym kluczowym był niezwykle wyrównany mecz nr 5, w którym Charles Barkley zaliczył imponujące triple-double.
29 / 03 / 2020 10:17
23 / 03 / 2020 12:34