Turów pokazał serce – Wilki pogonione z pucharu

Co z tego, że w osłabieniu? PGE Turów Zgorzelec twardą obroną pokonał ofensywę Kinga. Wygrał 60:58 i w półfinale Pucharu Polski zagra ze Stelmetem.

fot PGE Turów Zgorzelec

NBA, PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >>

Tak jak w siatkówce, gdzie nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3, tak i w koszykówce – gdy masz rywala na widelcu, a nie potrafisz wykorzystać przewagi, to wpadasz w kłopoty.

W Turowie zabrakło dwóch naprawdę ważnych zawodników – rozgrywającego Tweety’ego Cartera i kluczowego Polaka – Mateusza Kostrzewskiego. Od początku widać to było na boisku. Awaryjnie zmuszony do prowadzenia gry David Jackson nie dawał płynności atakowi, a przy okazji sam nie mógł pomóc drużynie na swojej naturalnej pozycji rzucającego.

King grał swoją ulubioną koszykówkę w szybkim tempie, ale nie potrafił zdecydowanie odskoczyć, ponieważ pod początku meczu mocno rozkojarzony był Russell Robinson (5 strat). Lepiej na rozegraniu wyglądał Robert Skibniewski, szukający kolegów i rozrzucający piłki. Na początku wiele pożytecznego robił Zach Robbins, dobre wejście z dwoma trójkami zaliczył Jakub Garbacz.

Do przerwy Wilki prowadziły 35:29 i miały mecz pod kontrolą. W drugiej połowie Turów zagrał jednak ze znacznie większym zaangażowaniem w obronie i wreszcie zaczął punktować spod kosza. Uros Nikolic nie jest graczem, na grę którego macie ochotę patrzeć, ale wreszcie momentami robił pod koszem realną różnicę.

Niezależnie jednak od wszelkich statystyk, prawdziwym MVP meczu był Denis Ikovlev. Jego indywidualna obrona przeciwko Taylorowi Brownowi (3/14 z gry) była prawdziwym majstersztykiem. Amerykanin wytrzymał prawie 38 minut na boisku i wciąż podejmował dobre decyzje. Zdobył 15 punktów, miał 8 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki.

Turów utrzymał minimalną przewagę m.in. dzięki nieśmiertelnemu Bartoszowi Bochnie, który trafił wszystkie 3 swoje trójki. W końcówce King mógł to jeszcze wygrać, ponieważ Nikolić i Ikovlev przestrzelili cztery wolne z rzędu, ale kluczowych rzutów z dystansu nie trafiali Skibniewski, Dutkiewicz i Brown.

W pierwszej połowie trudno było sobie wyobrazić, że King jest w stanie ten mecz przegrać. A jednak.