Tuż przed draftem – Mike Conley w Utah Jazz!

Share on facebook
Share on twitter

Duży transfer na Zachodzie NBA. Rozgrywający Grizzlies Mike Conley zagra w Utah, a Jazz w zamian wysyłają do Memphis pakiet: Jae Crowder, Kyle Korver, Grayson Allen, 23 pick tego draftu i przyszły wybór w 1 rundzie.

Mike Conley / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

O transferze rozgrywającego Memphis Grizzlies do Utah Jazz mówiło się już nawet przy okazji trade deadline w trakcie obecnego sezonu. Jazzmani szukali opcji na wzmocnienie swojej drużyny właśnie na pozycji numer 1 i wydaje się, że Mike Conley to idealny wybór.

To oznacza, że Jazz prawdopodobnie – i zgodnie z zapowiedziami – nie podpiszą nowej umowy z Ricky Rubio, który najpewniej uda się do Indiana Pacers. Pozbyli się w tej wymianie już kilku drogich kontraktów, będą mieli latem wolne nawet ponad 20 mln dolarów na jeszcze jakiegoś dobrego gracza z rynku.

Memphis z kolei robią miejsce w składzie na Ja Moranta, który już teraz praktycznie na pewno będzie ich wyborem (numer 2) w nadchodzącym drafcie.

W minionym sezonie Conley notował średnie na poziomie 21.4 punktu i 6.4 asysty na mecz, trafiał 44.8 % rzutów z gry, w tym 36.4% z dystansu. W Grizzlies występował od 2007 roku.

RW

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE

Na boisku najbardziej brakuje obrony i zbiórek, a skład drużyny z Wrocławia po prostu jest źle zbudowany. Wszystko wskazuje na to, że za kiepski początek sezonu posadą zapłaci Andrzej Adamek, ale sama wymiana trenera nie uratuje jeszcze sytuacji.

tagi