PRAISE THE WEAR

Twardy basket “Sokoła” – to był jego mecz!

Twardy basket “Sokoła” – to był jego mecz!

W czwartej kwarcie zdobył wszystkie ze swoich 14 punktów – trafił dwie trójki, wymusił faul ofensywny. – Najbardziej podobała mi się jego twarda, fizyczna gra – ocenił grę Michała Sokołowskiego Mike Taylor.

Michał Sokołowski (fot. FIBA)

To są buty, w których wymiana Kyrie Irving – zobacz >>

Po pierwszej połowie wcale nie zanosiło się na to, że bohaterem spotkania z Węgrami będzie właśnie “Sokół” – skrzydłowy Rosy w 14 minut miał -10 – nie oddał rzutu, miał dwie asysty i dwie straty. Można było się zastanawiać, dlaczego grał tak długo.

Ale trener Mike Taylor miał nosa – w czwartej kwarcie to Michał Sokołowski wyprowadził nas na prowadzenie 41:40, potem trafiał za trzy na 45:44 i 50:47. W kluczowych momentach był świetny – w sumie rzucił 14 punktów (5/7 z gry), ostatecznie miał +5 w statystyce pokazującej wynik z nim na boisku.

A po meczu, który Polacy wygrali ostatecznie 70:60, był jak zwykle skromny i wycofany. – Drużyna wygrała. Ja się cieszę, że mogłem pomóc. Grałem swoje. Cały zespół zaczął grać dobrze, zaczęliśmy sobie podawać, zaczęło nam wychodzić. To był mój najlepszy mecz w reprezentacji? Super, oby były lepsze – powiedział “Sokół” i więcej wydusić się z niego nie udało.

Sokołowski w ostatnich meczach ligowych był w słabej formie, można powiedzieć, że był wręcz niewidoczny – ze Stelmetem i MKS Dąbrowa Górnicza miał w sumie 9 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst oraz 3/8 z gry. Na dodatek na początku zgrupowania nie trenował, odpoczywał ze względu na drobny uraz.

Dlaczego w końcówce z Węgrami zagrał tak dobrze? – Niektóre mecze są delikatne, miękkie, a inne są twarde, fizyczne. I to był bardzo fizyczny mecz – zaczął ocenę “Sokoła” Mike Taylor. – Węgrzy grają mocno, trzymają na tobie ręce, uderzają graczy, którzy ścinają pod kosz, są twardzi. Nie wszyscy gracze reagują na takie warunki dobrze.

Natomiast Michał kocha grać fizycznie – w takich warunkach potrafi zrobić wiele małych, ważnych rzeczy: wchodzić pod kosz, ścinać w pole trzech sekund, walczyć o zbiórki. Pomaga drużynie fizyczną grą, to było dzisiaj w jego postawie kluczowe.

Dobrze było też widzieć, że trafił kilka rzutów z dystansu, że zdobywał punkty spod kosza, ale mi najbardziej podobała się jego twarda, fizyczna gra, także w obronie – zakończył Taylor.

ŁC, Bydgoszcz

To są buty, w których wymiana Kyrie Irving – zobacz >>
POLECANE

tagi

Ta historia w końcu dobiegła końca! Śląsk porozumiał się z Twardymi Piernikami, czego efektem są przenosiny serbskiego koszykarza z Torunia do Wrocławia. W ten sposób ostatni zespół tabeli stracił swojego lidera. Ale czy będzie za nim tęsknić?
7 / 02 / 2023 18:45

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.