Tweety Carter – Start wybiera sprawdzone opcje

Share on facebook
Share on twitter

Zmiana w Lublinie na pozycji rozgrywającego. Jamesa Washingtona zastąpi dobrze znany z PLK, grający w ostatnim sezonie w Spójni Stargard, Tweety Carter. Amerykanin jest pierwszym obcokrajowcem w zespole Davida Dedka.

Tweety Carter / fot. Court Side

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Tweety Carter (32 lata, 180 cm) to absolwent uczelni Baylor na której spędził 4 lata. W karierze zwiedził już wiele europejskich krajów, m.in. Chorwację (KK Cibona), Czechy (CEZ Nymburk), czy Francję (ASVEL, Le Portel).

Minione rozgrywki rozpoczął w Grecji, w Kolossosie Rodos, a kończył w Spójni Stargard. To druga wizyta Amerykanina w Polsce – w sezonie 2016/17 grał w Turowie Zgorzelec, gdzie był jednym z liderów.

W zespole prowadzonym przez Kamila Piechuckiego rozegrał 8 spotkań. Zdobywał średnio 13,9 punktu (41% za 3), zbierał 5,2 piłki i rozdawał 5,1 asysty. Był dodatkiem do składu „last minute”, ale także graczem, który w mocny sposób przyczynił się do utrzymania stargardzian.

Carter musiał mocno zapaść w pamięć lublinianom, którym rzucił 12 punktów (4/5 za 3), a jego Spójnia wygrała aż 93:78, bowiem to właśnie w TBV Starcie będzie grał w poprzednim sezonie. Jak podaje „Kurier Lubelski”, Tweety podpisał właśnie kontrakt z zespołem prowadzonym przez Davida Dedka (choć mówiło się o tym transferze już dużo wcześniej).

Amerykanin zastąpi na pozycji rozgrywającego Jamesa Washingtona, który dwa ostatnie lata spędził w Lublinie. Washington przeniósł się do ligi rumuńskiej, zagra w BCM U FC Argeș Pitești.

Carter jest pierwszym zawodnikiem zagranicznym w Starcie. Do składu ma dołączyć jeszcze trzech kolejnych.

GS

Nowe kontrakty, nazwiska i składy drużyn PLK w sezonie 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>
NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22