Tyler Herro – gwiazda przyszłości na Florydzie?

Share on facebook
Share on twitter
Miami Heat pozyskali tego lata swoją upragnioną gwiazdę, sięgając po Jimmy’ego Butlera. Jak się jednak okazuje, materiał na kolejnego znakomitego gracza mają przed nosem – to Tyler Herro, który doskoanle prezentuje się w meczach przedsezonowych.
Tyler Herro / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Wybrany z 13-tką w tegorocznym drafcie, obrońca pokazuje się z bardzo dobrej strony w tegorocznym preseason. Po trzech meczach w barwach Miami Heat ma na koncie 49 punktów i 18 trafień na 33 próby. Szczególny zachwyt wzbudził jego ostatni występ, kiedy to zdobył pierwsze 14 punktów dla Heat w starciu z Hawks, trafiając przy tym cztery razy zza łuku.

Tamten występ zakończył z dorobkiem 23 oczek, a Heat łatwo ograli rywala z Atlanty wynikiem 120-87. Jeszcze w trakcie spotkania Tyler Herro zebrał pochwały od Malika Allena, asystenta w sztabie szkoleniowym Miami. „Ma sporo pewności siebie, ale też studiuje grę. Jest mądry i niesamowicie szybko się uczy” – mówił Allen, dodając że wszystko to przekłada się już na postawę 19-latka.

Ale dla Heat tak dobra gra Herro wcale nie jest niespodzianką, gdyż obrońca zaimponował już w lidze letniej w Las Vegas, gdzie był jednym z bardziej wyróżniających się graczy. Kilka tygodni temu pozostali pierwszoroczniacy wybrali go jako najlepszego strzelca tegorocznej klasy draftu w corocznej ankiecie, natomiast Herro udowadnia, że potrafi dużo więcej.

 

Musi bowiem reagować w odpowiedni sposób na presję, jaką nakładają na niego obrońcy, którzy doskonale wiedzą jak groźną bronią jest jego rzut. 19-latek raz po raz daje jednak fanom Heat powody do optymizmu, pokazując że potrafi także zagrać dobrą akcję z piłką w rękach. Najwięcej wątpliwości wzbudza jego postawa w obronie, nad czym Herro musi sporo pracować.

Mimo to, na Florydzie zdają się mocno wierzyć w młodego gracza, gdyż jak zdradził jeden z generalnych menedżerów, Heat traktują Herro oraz Bama Adebayo jako zawodników „nietykalnych”. Oczywiście pojawienie się na horyzoncie ciekawej oferty może wszystko zmienić, lecz na ten moment Herro określany jest w Miami niemal jako „drugie wcielenie Klaya Thompsona”.

Do tego jednak jeszcze droga daleka, tym bardziej że Klay Thompson to nie tylko jeden z najlepszych strzelców w historii NBA, ale również znakomity defensor. Herro imponował w lidze letniej, imponuje także w meczach przedsezonowych, lecz prawdziwy test dopiero przed nim. Kibice Heat z pewnością mają nadzieję, że 19-latek także na poziomie sezonu regularnego udowodni swój talent i potencjał.

Tomek Kordylewski

POLECANE

tagi