Tyler Ulis – niesamowita wygrana Suns w ostatniej sekundzie

Szalona końcówka meczu w Phoenix! Gospodarze przechwycili podanie Jae Crowdera do Isaiaha Thomasa i równo z końcową syreną trafili na 109:106. Bohaterem był Tyler Ulis.

Devin Booker z Suns gra w takich butach >>

Lider Boston Celtics, nazywany królem czwartej kwarty ze względu na popisy w końcowych minutach Isaiah Thomas, tym razem tylko bezradnie patrzył na radość rywali. Jego zespół 20 sekund przed końcem prowadził trzema punktami, a chwilę później, po jednym celnym wolnym Thomasa, było jeszcze 106:104.

Piłkę mieli jednak Suns. I nie zamierzali się poddawać – 4 sekundy przed końcem Eric Bledsoe trafił z wejścia na remis. Celtics nie mieli już przerwy na żądanie, wybili piłkę, ale…

Szaleństwo! Dla Ulisa – 21-letniego debiutanta – była to pierwsza oddana trójka w tym meczu i dopiero siódme trafienie w sezonie.

Mierzący ledwie 175 cm wzrostu rozgrywający ma w tym sezonie średnio 3,7 punktu grając po 10 minut w meczu, ale akurat w ostatnich dwóch spotkaniach ustanawiał swoje rekordy kariery – zdobył 14 punktów w zwycięskim meczu z Oklahoma City Thunder, a teraz aż 20 z Celtics. Ulis trafił 8 z 12 rzutów, zaliczył też 5 asyst.

Suns wygrali trzeci mecz z rzędu i z bilansem 21-42 dźwignęli się z ostatniego miejsca na Zachodzie. Najwięcej, 28 punktów, a także 6 zbiórek i 9 asyst, zdobył dla nich w niedzielę Bledsoe.

Celtics grali w Phoenix bez kontuzjowanych Ala Horforda i Avery’ego Bradley’a, ale mogli wygrać, a na pewno rozegrać przynajmniej dogrywkę. Pozwolili sobie jednak na stratę, a winę za nią ponosi wybijający piłkę Jae Crowder, który czekał o ułamek sekundy za długo i nie zauważył, że do Thomasa podbiega Marquese Chriss.

Bostończycy mają bilans 40-23 i zajmują drugie miejsce na Wschodzie – za Cleveland Cavaliers, a przed Washington Wizards.