Tym razem nie istnieli Cavs – Clippers pobili mistrza

Drużyna z Los Angeles przeszła ze skrajności w skrajność – po serii słabych spotkań łatwo wygrała w Cleveland aż 113:94.

blake-griffinW takich butach lata Blake Griffin >>

Po porażkach w Detroit, Indianapolis i tej upokarzającej, po dwóch dogrywkach na Brooklynie, gdy sędziowie wyrzucili z hali Doca Riversa, tym razem Clippers łatwo realizowali swój plan i kontrolowali mecz w Cleveland. Każdy z ich kluczowych graczy robił swoje.

Blake Griffin wymuszał faule (trzy w pierwszych 60 sekundach) i świetnie reagował na podwojenia (11 asyst to wyrównany rekord kariery), J.J. Redick trafiał z dystansu (4/6 za trzy, w sumie 23 punkty), Chris Paul dobrze kierował grą (9 asyst, żadnej straty), a DeAndre Jordan walczył pod tablicami i w obronie (15 zbiórek, z czego 8 ofensywnych).

Tym razem słabo grali Cavaliers, którzy oddali mecz już w trzeciej kwarcie. Clippers zaczęli ją zrywem 13:2, a gospodarze popełnili dwie szybkie straty, Kyrie Irving i Tristan Thompson posprzeczali się podczas przerwy na żądanie, LeBron James dostał faul techniczny za odepchnięcie Alana Andersona.

Przewaga Clippers szybko urosła i Tyronn Lue posadził swoje gwiazdy ja ławce już siedem minut przed końcem meczu. James zakończył spotkanie z dorobkiem tylko 16 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst i 5 strat, zresztą tych strat cała drużyna miała aż 18. Cavs przerwali też serię 16 spotkań z przynajmniej 10 celnymi trójkami – mieli 9/27.

To ich druga porażka z rzędu – we wtorek mistrzowie także dość wyraźnie przegrali w Milwaukee. Ich obecny bilans to 13-4, Clippers mają 15-5.

W piątek Cavaliers zagrają w Chicago, czyli James spotka się ze swoim przyjacielem Dwyanem Wadem. I musi przyjść na mecz w koszulce Chicago Cubs, co jest skutkiem przegranego zakładu z Wadem o wynik finału World. Series.

To są buty LeBrona Jamesa! >>

Dwie przegrane z rzędu w Madison Square Garden łączną różnicą ponad 80 punktów przelały czarę goryczy. David Fizdale nie jest już trenerem New York Knicks, chwilowym następcą ma być Mike Miller, dotychczasowy asystent.
7 / 12 / 2019 0:28
Po kilku chudszych latach, 3-krotni mistrzowie NBA znów są ścisłej czołówce Wschodu. Mądrze budowana drużyny, piękne trafienia w drafcie i dobry trener – na Florydzie pokazują, jak w książkowy sposób zrealizować przebudowę.
6 / 12 / 2019 18:09

Wreszcie znów coś zdrgnęło! Choć dopiero w przyszłym sezonie zacznie obowiązywać przedłużenie kontraktu Jaylena Browna – mocno przez wielu kwestionowane – skrzydłowy już w trwających rozgrywkach pokazuje na jak dużo go stać.
5 / 12 / 2019 17:55
2 / 12 / 2019 10:08