Typ na NBA: Spurs poprawią obronę

Milwaukee Bucks niespodziewanie przerwali serię dziewięciu kolejnych zwycięstw San Antonio Spurs na własnym parkiecie, ale Gregg Popovich szybko przywoła swoich graczy do porządku.

(Fot. Wikimedia Commons)

San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers, noc z czwartku na piątek, godz. 2.30

Typ: łączna liczba punktów gości – Poniżej 98,5, kurs 1.96 >>

Spurs przegrali w San Antonio, choć przez większość meczu z Bucks to oni utrzymywali się na prowadzeniu, które do przerwy utrzymywało się na poziomie 10-13 punktów. Osłabione brakiem chorego Giannisa Antetokounmpo (9 minut bez punktów) „Kozły” zdołały jednak sensacyjnie wrócić do gry i zwyciężyć 109:107, m.in. dzięki 28 punktom Michaela Beasley’a i kluczowemu rzutowi Malcolma Brogdona.

Tyle punktów ostatni raz jako goście w hali AT&T Center zdobyli 5 listopada Los Angeles Clippers. Od tamtego czasu w 14 kolejnych spotkaniach najbliżej ze 105 „oczkami” byli Wizards. Nawet świetnie dysponowani w tym sezonie Rockets, którzy zdołali wywieźć z tego obiektu cenne zwycięstwo, uzbierali tylko 101.

„Ostrogi” prezentują drugą najlepszą aktualnie obronę w lidze. Na 100 posiadań tracą w tych rozgrywkach średnio 101,5 punktu. Przed własną widownią jest to wynik jeszcze o 0,7 punktu lepszy. U siebie podopieczni Gregga Popovicha osiągnęli do tej pory bilans 13-5 i zważywszy na fakt, że Rockets mają już do nich zaledwie 0,5 meczu straty, z rywalami kalibru Lakers powinni go sobie spokojnie śrubować.

Goście słyną z dobrej ofensywy, ale przede wszystkim we własnej hali. To tam mogą się pochwalić 11. atakiem w lidze. W delegacji jest to już tylko przeciętnie 99,9 punktu na 100 posiadań, co gwarantuje im dopiero 27. miejsce w stawce. W dodatku właśnie zaliczyli w Los Angeles najgorszy ofensywnie występ w tym sezonie na ledwie 87 „oczek” i mogą nie zdążyć się jeszcze po tym ogarnąć.

Przy okazji trzech ostatnich wizyt w San Antonio, złożonych na przestrzeni dwóch minionych lat, Lakers zdobywali średnio 91,3 pkt. Teraz przyjedzie tu zupełnie inna drużyna, ale przed porażką z Bucks Spurs na własnym terenie nie pozwalali rywalom na przekroczenie progu 98 „oczek” w czterech kolejnych meczach i z podobnym założeniem powinni przystąpić także do tego czwartkowego.

Typ: łączna liczba punktów drużyny gości – Poniżej 98,5, kurs 1.96 >>