Typ PK: Dużo punktów w meczu Stelmetu we Włoszech

Share on facebook
Share on twitter

Stelmet w tym sezonie zmienił swoje założenia taktyczne. Gra bardziej ofensywnie niż przez ostatnie dwa sezony, gdy głównym założeniem były ustawione akcje i twarda defensywa.

Przemysław Zamojski
Przemysław Zamojski

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Banco di Sardegna Sassari – Stelmet Zielona Góra, wtorek, godz. 20.30

Typ PK: powyżej 159.5 (obie drużyny zdobędą razem co najmniej 160 punktów), kurs: 1.90 >>

Stelmet po trzech spotkaniach na krajowym podwórku ma najszybsze tempo spośród wszystkich ekip PLK, a Dinamo Sassari to również ekipa grająca szybkim tempem i nie powinien to być mecz, w którym będziemy mieli popisy defensywne i dużo długich ustawianych akcji.

Stelmet momentami gra nawet szalone up-tempo. W spotkaniu z Siarką podopieczni Artura Gronka nawet na moment nie zwalniali z biegania i nie było wolnego ustawiania akcji, tylko ciągły bieg i rzucanie. Statystyki rzutowe tylko to potwierdzają, bo Stelmet oddał 216 rzutów z gry w trzech oficjalnych spotkaniach, co daje średnio 72 rzuty na mecz (dla porównania np. Polpharma oddaje ich tylko 52,5).

Stelmet dotychczas nie rozegrał jednak żadnego bardzo dobrego spotkania, w którym rzut za trzy wpadałaby na wysokiej skuteczności, ale mistrzowie Polski nie mierzyli się też z mocnymi ofensywami, które są w stanie obnażyć braki w obronie. Bo drużyna z Zielonej Góry bez trenera Filipovskiego i świetnego obrońcy Dee Bosta nie będzie miała defensywy na poziomie ubiegłorocznej.

Do ciekawego pojedynku dojdzie na pozycji rozgrywającego. Dla obu ekip znajdują się tam kluczowi zawodnicy – rozgrywający Dinamo Darius Johnson-Odom to lider, który powinien łamać linię obrony Stelmetu, bo James Florence i Łukasz Koszarek nie są obrońcami na poziomie Bosta.

W drugą stronę powinno to funkcjonować podobnie, bo Johnson-Odom łącząc dobre granie ofensywne z defensywnym nie grałby teraz w Sassari, a spełniał marzenia w NBA, gdzie przez pewien czas miał epizody w Lakers oraz 76ers.

Typ PK/TheJet: powyżej 159.5 (obie drużyny zdobędą razem co najmniej 160 punktów), kurs: 1.90 >>

TheJet/@MoviePLK

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

POLECANE