Typ PK: Kontrolowany mecz z Estonią

Share on facebook
Share on twitter

Polska pozostaje faworytem do awansu i jesteśmy przekonani, że wyjdzie z sytuacji obronną ręką. Mecz o dużą stawkę w Tartu nie będzie raczej obfitował w ofensywne fajerwerki.

Maciej Lampe (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)
Maciej Lampe (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Estonia – Polska, sobota 17.09, godz. 19.00
Typ: poniżej 143.5 punktu, kurs: 1.89 >>

Niespodziewana klęska z Białorusią w Toruniu nie tylko skomplikowała naszą sytuację i ponownie utrudniła awans do EuroBasketu 2017, ale również przywróciła szanse Estonii, która znów ma o co grać. Waga spotkania dla obu drużyn jest olbrzymia, spodziewamy się więc raczej kontrolowanej gry i wyrachowania, niż radosnej koszykówki, bez troski o obronę.

Polakom do pewnego awansu wystarczy każda wygrana w Tartu, albo porażka różnicą mniejszą niż 13 punktów. Świadomość tej sytuacji na pewno nie skłoni naszej drużyny do pójścia na ofensywną wymianę ciosów.

Estończycy w dwumeczu z Białorusią rzucali średnio 72 punkty na mecz, a w pojedynku z Polską w Lublinie zatrzymali się na 64 oczkach. Nawet w meczach ze wyraźnie słabszą Portugalią nie przekroczyli średniego poziomu 80 punktów.

Polacy przeciwko Białorusi zaliczyli totalną zapaść w grze ofensywnej (57 pkt.), nie spodziewamy się powtórzenia aż tak słabego wyniku, ale także my nie jesteśmy drużyną, której łatwo przychodzą zdobyczą na poziomie 80 punktów. Spodziewamy się awansu w Estonii, a nawet wygranego ostatniego meczu, ale po raczej rozważnej i kontrolowanej grze. To nie jest dobra okazja na ofensywną wymianę ciosów.

Typ: poniżej 143.5 punktu, kurs: 1.89 >>

TS

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE