Typ PK: Polska znów wysoko ogra Portugalię

Teoretycznie spotkanie na wyjeździe powinno być trudniejsze, niż to we Włocławku, ale nasza reprezentacja jest w tym momencie zespołem po prostu o klasę lepszym od sobotnich rywali.

A.J. Slaughter (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Portugalia – Polska, sobota 10.09, godz. 19.30
Typ: Polska -12.5 pkt. (wygra różnicą 13 pkt lub wyżej), kurs: 1.87 >>

W pierwszy spotkaniu tych zespołów, otwierającym eliminacje do Eurobasketu 2017, rozgromiliśmy Portugalczyków we Włocławku 83:57, nawet jeśli momentami – zwłaszcza w pierwszej połowie – nie graliśmy olśniewającego spotkania. Pełna koncentracja po przerwie i mobilizacja w obronie spowodowały jednak, że potrafiliśmy wygrać drugą część aż 48:24. I to pokazuje faktyczną różnicę między oboma zespołami.

Portugalia grała dotąd tylko jeden mecz na własnym parkiecie, przegrywając z Estonią różnicą 8 punktów (68:76), czyli z rywalem, który również okazał się wyraźnie słabszy od Polski. W wyjazdowym spotkaniu z Białorusią Portugalczycy przegrali 62:72. Z bilansem 0:3 nie mają już de facto szans na wyjście z grupy.

Polacy są na przeciwnym biegunie, notują bilans 3:0 i choć w każdym spotkaniu zaliczają krótkotrwałe przestoje, pewnie i wysoko wygrywają kolejne spotkania. Średnia przewaga nad rywalami to 19.3 pkt. Wciąż nie możemy odpuszczać żadnego meczu, mając świadomość, że do ostatniej kolejki może toczyć się rywalizacja z Estonią o zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

Jesteśmy pewni, że nasz zespół stać na podtrzymanie serii kilkunastopunktowych zwycięstw, tak samo, jak jesteśmy pewni, że w międzyczasie Portugalia nie znalazła tajnej broni na zatrzymanie Mateusza Ponitki, Adama Waczyńskiego czy Macieja Lampe. Poziom 13 punktów różnicy powinien zostać przekroczony.