• Home
  • PLK
  • Tyrone Brazelton i Gary Bell – Rosa wzmacnia obwód

Tyrone Brazelton i Gary Bell – Rosa wzmacnia obwód

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański duet ze znanych w PLK graczy, zastąpi parę Torey Thomas – C.J. Harris, która doprowadziła Rosę do finału.

Tyrone Brazelton (Fot. YouTube)
Tyrone Brazelton (Fot. YouTube)

O przejściu do Rosy Gary’ego Bella mówiło się od dłuższego czasu – absolwent Uniwersytetu Gonzaga miał dobry sezon w Siarce Tarnobrzeg, dla której rzucał średnio 15.5 punktu, miał 3.6 zbiórki oraz 2.6 asysty na mecz. W nieco frywolnej taktyce drużyny Zbigniewa Pyszniaka dał się poznać jako gracz, który nie traci głowy, nie gra egoistycznie, jest rozsądny. Wyglądał na koszykarza, który dobrze wpasuje się w dużo bardziej ułożoną grę Rosy.

Nowym tematem w Rosie jest za to Tyrone Brazelton, choć w radomskim klubie już rok temu poważnie rozważano kandydaturę tego gracza. Wówczas Amerykanin wybrał jednak kontrakt w Turcji, skąd go jednak dość szybko zwolniono – Brazelton kończył sezon we Francji. W drużynie Gravelines-Dunkerque rzucał po 8.6 punktu, miał po 2.6 asysty. Sezon wcześniej Brazelton też występował we Francji – w Le Havre zdobywał średnio po 13.3 punktu oraz 3.7 asysty.

Brazelton to gracz w PLK znany – w 2009 roku grał w Prokomie, z którym zdobywał mistrzostwo. Potem występował też w Słupsku oraz Niemczech, na Ukrainie, w Iranie, na Białorusi i Litwie. W odróżnieniu od Torey’a Thomasa, który prowadził grę Rosy w minionym sezonie, Brazelton jest graczem szybszym, znanym z dynamicznych akcji, wejść pod kosz i odegrań.

Podpisując kontrakt z Brazeltonem i Bellem Rosa zbudowała silną formację obwodową, w której jest także wszechstronny rozgrywający Daniel Szymkiewicz.