Tyronn Lue na zwolnieniu – Cavs z nowym trenerem

Tyronn Lue na zwolnieniu – Cavs z nowym trenerem

Share on facebook
Share on twitter

Trener Cavaliers, oficjalnie z powodów zdrowotnych, na czas nieokreślony zrezygnował z pełnienia funkcji trenera. Drużynę poprowadzi teraz Lerry Drew, dotychczasowy asystent.

Tyronn Lue i LeBron James / fot. wikimedia

adidas Dame D.O.L.L.A. – doskonałe buty Damiana Lillarda >>

Ostatni mecz Cavs, wygrany z Chicago Bulls 114-109 był już trzecim w tym sezonie, którego Tyronn Lue (40 lat) nie był w stanie samodzielnie poprowadzić do końca. Po przerwie nie wrócił już na ławkę trenerską. W poniedziałek klub poinformował o bezterminowym zwolnieniu.

Amerykańskie media podają informacje, że Lue cierpiał na problemy nerwowe związane z dużym stresem, bóle w klatce piersiowej oraz bezsenność, ale szczegółowa diagnoza nie została postawiona. LeBron James komentując decyzję klubu i trenera, powiedział, że w pełni rozumie tę sytuację i zgadza się, że zdrowie jest najważniejsze.

Tymczasowym trenerem został Larry Drew od 4 sezonów pracujący w Cavs w roli asystenta. W latach 2010-13 był pierwszym trenerem Atlanta Hawks, w prowadzając zespół do playoffów, ale nie odnosząc z nim później większych sukcesów.

Sezon sezon Cavs do tej pory był rozczarowujący, trudno się dziwić stresom trenera Lou. Ostatnio też pogorszyły się jego relacje z LeBronem – w trakcie ostatnich meczów kamery kilkukrotnie wychwyciły ich głośne sprzeczki przy ławce. Jego zwolnienie z przyczyn zdrowotnych ma charakter nieokreślony, trudno wyrokować czy wróci do pracy w roli szkoleniowca Cleveland.

adidas Dame D.O.L.L.A. – doskonałe buty Damiana Lillarda >>
POLECANE

tagi

NBA

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21
Wszyscy widzą, że Los Angeles Clippers traktują sezon regularny nieco po macoszemu. Od czasu do czasu zdarzają się im grubsze wpadki, a zwłaszcza obrona nie funkcjonuje aż tak dobrze, jak to się wydawało przed sezonem. Czy takie problemy mogą zaszkodzić drużynie z LA również w playoff?
17 / 02 / 2020 18:50