PRAISE THE WEAR

Udany jubileusz Łukasza Koszarka – 200 meczów w kadrze!

Udany jubileusz Łukasza Koszarka – 200 meczów w kadrze!

Łukasz Koszarek w reprezentacji debiutował w 2003 roku. W niedzielę w Sarogossie rozegrał mecz numer 200 w biało-czerwonej koszulce. Lepszego jubileuszu niż zwycięstwo nad mistrzami świata nie mógł sobie wymarzyć.
Łukasz Koszarek /fot. FIBA

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

W niedzielę Polacy sprawili sporą niespodziankę i pokonali w Saragossie reprezentację Hiszpanii 80:69 (więcej TUTAJ>>). Dla jednego z kadrowiczów ten mecz był jednak wyjątkowy – Łukasz Koszarek w biało-czerwonej koszulce wybiegał na parkiet po raz 200.

Przeciwko Hiszpanom Koszarek wyszedł w pierwszej piątce razem z A.J. Slaughterem. W sumie zdobył 3 punkty (1/7 z gry) i rozdał 7 asyst. Najważniejsze było jednak zwycięstwo zespołu – Koszarek miał duży wpływ na grę, a Polacy z nim na parkiecie byli +4.

Mijają lata, a Łukasz wciąż jest w stanie kadrze pomagać w wygrywaniu. Nigdy nie imponował atletyzmem czy dynamiką, stąd być może różnica w jego aktualnej grze w stosunku do swojego najlepszego okresu w karierze nie jest wcale tak duża. Koszarek = jakość, niezmiennie.

Łukasz w kadrze debiutował w 2003 roku. W sumie zaliczył 7 wielkich turniejów (6 Eurobasketów i jedne mistrzostwa świata), pierwszy w 2007 roku. Przez wiele lat był pierwszą jedynką kadry, a może nawet najważniejszym jej graczem – na Eurobaskecie w 2011 roku zdobywał średnio 13 punktów i rozdawał 4,4 asysty.

Z kadry w 2018 roku zrezygnował, ale z uwagi na braki w składzie i kontuzje potencjalnych zastępców Koszarek do reprezentacji wrócił, dzięki czemu pojechał na mistrzostwa świata. Polacy zajęli 8. miejsce, co jest także największym sukcesem reprezentacyjnym w karierze Łukasza.

Koszarek rozgrywając swój mecz numer 200 wskoczył do ekskluzywnego grona wybitnych reprezentantów – tylko sześciu innym zawodnikom udało się w przeszłości tego dokonać. Łukasz raczej liderem tej klasyfikacji już nie zostanie – Mieczysław Łopatka i Dariusz Zelig mają na koncie po 236 występów.

Z zawodników wciąż aktywnych spore szanse na rozegranie dwustu meczów w kadrze ma z pewnością Mateusz Ponitka, który w wieku 26 lat ma już 118 spotkań w reprezentacji na koncie. Jeśli do kadry wróci Adam Waczyński, to i on może zaatakować szczyt tej listy – obecnie ma 144 rozegrane mecze w biało-czerwonych barwach.

RW

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.