REDAKCJA

Udany start Legii – Finowie zdemolowani na Torwarze

Już pierwsza kwarta pokazała, kto tego dnia będzie rządzić na parkiecie. Na inaugurację FIBA Europe Cup Legia na Torwarze zdemolowała fińską Kataja Basket 86:55. Michael Finke zdobył 26 punktów.
Sebastian Kowalczyk / fot. P. Kołakowski, legiakosz.com

Najpierw 12:0, potem 22:5 i w końcu 39:9 – Legia gniotła rywali z Finlandii w pierwszej połowie. Kataja pudłowała momentami paskudnie, grała w ataku bez ładu i składu, a w obronie popełniała proste błędy i przegrywała praktycznie każdą sytuację 1 na 1.

Warszawiacy nawet mimo braku jakieś świetnej skuteczności z każdą kolejną minutą powiększali przewagę. W ich grze było widać duże większe doświadczenie i umiejętności. Mecz po 20 minutach tak naprawdę był już rozstrzygnięty. Ostatecznie legioniści pokonali Kataja Basket 86:55.

Najjaśniejszą postacią ekipy z Warszawy był Michael Finke. Amerykański środkowy spędził trochę więcej czasu niż w poprzednich spotkaniach na czwórce, co uwypukliło jego fizyczne przewagi nad rywalami. Finke skończył mecz z 26 punktami.

Z dobrej strony pokazał się także młody Przemysław Kuźkow, który wskoczył do rotacji w miejsce Isaaca Sosy, z który Legia najprawdopodobniej się pożegna, Kuźkow trafił od razu pierwszą trójkę po wejściu, a cały mecz zakończył z dorobkiem 12 punktów.

Po stronie zespołu z Finlandii szarpali nieco znani z PLK Brandon Walters (głównie na zbiórce) i Omar Calhoun, jednak ogólnie cały zespół Kataji zaprezentował się w Warszawie po prostu fatalnie.

Legia w sobotę powalczy u siebie o pierwszą ligową wygraną z HydroTruckiem Radom. Z kolei w następnej kolejce FIBA Europe Cup czeka ją wyjazd do węgierskiego Kormendu.

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.