Unicaja eliminuje Bayern – co za mecz Waczyńskiego!

Waleczny jak lew Polak miał ogromny wkład w zwycięstwo zespołu Malagi w Monachium – zdobył 9 punktów, miał 9 zbiórek, a Unicaja wygrała 74:69.

(fot. eurocupbasketball.com)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

W półfinale EuroCup „zespół Wacy” zagra w Lokomotiwem Krasnodar. Unicaja nie była faworytem ćwierćfinałowej rywalizacji, w rundzie zasadniczej przegrała z Bayernem dwa razy, uległa też ekipie z Niemiec w pierwszym spotkaniu w Monachium. Ale w decydującym meczu tej serii była lepsza i zasłużenie awansowała.

Unicaja prowadziła od początku meczu – bardzo dobrze zaczął Dejan Musli, który wyróżniał się już w poprzednich spotkaniach z Bayernem. W 8. minucie Serb miał już 8 punktów na koncie, a goście prowadzili 15:6.

Na początku drugiej kwarty, po trójce Adama Waczyńskiego, było już 20:10 dla Unicajy, ale wtedy przebudził się Bayern – koszykarze Sasy Djordjevicia zaliczyli zryw 15:4, wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Ale wtedy po raz drugi za trzy trafił Waczyński i goście z Malagi uporządkowali swoją grę – kosz Musliego dał im wynik 34:27 do przerwy.

Drugą połowę Bayern zaczął od uważniejszej, skuteczniejszej gry, po pięknym wsadzie Vladimira Lucicia zmniejszył straty do 34:36, ale wtedy zbiórkę w ataku i od razu asystę zaliczył „Waca” – do Kyle’a Fogga, który trafił za trzy. I to ta dwójka trzymała Unicaję w najtrudniejszym momencie trzeciej kwarty – Amerykanin dorzucił jeszcze dwie trójki, Waczyński trafił jedną.

Polak rozgrywał bardzo dobry mecz prezentując, poza firmowymi trójkami, niesamowitą waleczność na tablicach. W całym meczu zaliczył 9 zbiórek, z czego aż 5 w ataku. No i przede wszystkim długo grał – trener Joan Plaza w tym sezonie często sadzał Waczyńskiego na ławce na długie momenty, ale tym razem dał mu aż 29 minut na boisku. Najwięcej w drużynie, w meczu o taką stawkę.

W czwartej kwarcie w drużynie z Malagi bardzo dobrze zagrał Nemanja Nedović – serbski rozgrywający karał Bayern na różne sposoby i dbał o to, by gospodarze nie zbliżyli się do jego zespołu. To on w ostatniej minucie przypieczętował zwycięstwo Malagi efektownym blokiem. Było nieco nerwowo, ale dało się – Unicaja wygrała ostatecznie 74:69 i awansowała do półfinału.