Unicaja kasuje Chimki – 15 punktów „Wacy”

Share on facebook
Share on twitter

Kolejny bardzo dobry mecz Adama Waczyńskiego w Eurolidze – z Chimkami trafił dwie trójki w czwartej kwarcie, w sumie zdobył 15 punktów, a jego zespół pokonał wyżej notowanego rywala 93:84.

Adam Waczyński (fot. Eurocupbasketball.net)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

Mecz był wyrównany, ale przeważała Unicaja, która miała większą liczbę skutecznych graczy – wśród gości wyróżniali się Aleksiej Szwied (28 punktów, ale wyglądające niepoważne 5/17 za trzy) oraz Anthony Gill (17 punktów).

Natomiast Unicaja miała aż czterech graczy, którzy zdobyli 10 lub więcej punktów i jednym z nich był Adam Waczyński. Kapitan reprezentacji po raz czwarty w tym sezonie wyszedł w pierwszej piątce w Eurolidze, po trzech kwartach miał 9 punktów. A na początku czwartej trafił dwie trójki – na 70:66, a potem na 75:68.

Unicaja to prowadzenie straciła, bo goście zrobili zryw 10:0, ale wtedy dwa kolejne rzuty z dystansu rzucił Daniel Diez, a potem skuteczny był Nemanja Nedović (21 punktów, 7 asyst). Wyróżniał się też James Augustine (14 punktów, 12 zbiórek, 5 przechwytów).

Waczyński ostatecznie zdobył 15 punktów (5/10 z gry, 3/6 za trzy, a także 2/2 z linii), do tego dodał 3 zbiórki i 2 asysty. To jego trzeci bardzo dobry mecz z rzędu – wcześniej rzucił 15 punktów z CSKA oraz 25 z Baskonią.

Unicaja ma bilans 4-8 i opuściła ostatnie miejsce w tabeli Euroligi.

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>
POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi