Unicaja ogrywa Real – kluczowa trójka Waczyńskiego

Unicaja Malaga pokonała lidera ACB Real Madryt 82:78. Bardzo dobrze grał Adam Waczyński, który spędził na parkiecie 25 minut i zdobył 11 punktów.

(fot. eurocupbasketball.com)

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

W Maladze Real stawił się już trzy dni po trudnym starciu z Uniksem w Kazaniu (81:77) w ramach rozgrywek Euroligi. Z początku to oni narzucili swoje warunki, ale od drugiej kwarty na prowadzeniu, które po przerwie urosło nawet do 16 punktów, utrzymywała się już Unicaja.

Królewscy przeszkadzali sobie w walce o zbiórkę, a nawet zdarzyło im się nie trafić rzutu spod samego kosza. Mimo to w samej końcówce udało im się jeszcze zbliżyć do rywala. A to na 6 punktów, a to na 4, a na 9,9 sekundy przed końcową syreną nawet na 2 oczka straty.

Szczęśliwie dla gospodarzy mieli oni w składzie Nemanję Nedovicia, który nie dopuścił do katastrofy. W całym meczu uzbierał 25 punktów, trafiając 8 z 16 rzutów z gry, w tym 4/8 z dystansu, i zaliczył 5 asyst. To do niego koledzy kierowali piłkę w ostatnich akcjach, a on nie zawiódł ich zaufania, trafiając m.in. dwa kluczowe rzuty wolne.

Swój wyraźny udział w tym bardzo cennym zwycięstwie miał także Adam Waczyński. Reprezentant Polski spędził na parkiecie niecałe 26 minut, które wykorzystał na zdobycie 11 punktów. Łącznie trafił 3 z 4 prób zza łuku, w tym tę bardzo ważną, gdy do końca spotkania pozostawało nieco ponad dwie minuty. Zanotował też po zbiórce i asyście.

W Realu najlepiej wypadł Anthony Randolph, który w niecałe 20 minut zaliczył double double w postaci 18 punktów i 11 zbiórek. Mimo porażki z bilansem 15-5 Real utrzymał się na pozycji lidera ACB. Unicaja (13-7) z kolei umocniła się na miejscu szóstym.