Unicaja z ważną wygraną – dobry Adam Waczyński (WIDEO)

Zespół z Malagi pokonał euroligową Baskonię, a kapitan reprezentacji Polski wystąpił w głównej roli. Unicaja wygrała 82:72, a „Waca” zdobył 15 punktów, chociaż miał problem z trafianiem z dystansu.
Adam Waczyński / fot. EuroCup

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

To nie jest najlepszy sezon zespołu z Malagi w bardzo mocnej lidze hiszpańskiej, przy dobrych występach w EuroCup. Dopiero w ostatnich tygodniach udało się wdrapać do czołowej ósemki, a po tym zwycięstwie Unicaja jest na siódmym miejscu. W podobnej sytuacji jest Baskonia, która także gra na dwóch frontach i w krajowej lidze może mieć realny problem z awansem do playoff.

W sobotę w Maladze lepsi okazali się gospodarze, którzy pozbierali się po nieudanym początku spotkania. Najskuteczniejszym graczem zwycięzców był Jaime Fernandez, który zanotował 21 punktów. W dużej roli wystąpił nasz Adam Waczyński i można powiedzieć, że nie miał oporów przed rzucaniem.

Polak w 23 minuty oddał 14 rzutów. Trafił doskonałe 6/7 za 2 oraz mizerne 1/7 za 3, choć przecież trójki to jego specjalność. I tak skończył z 15 punktami i 5 zbiórkami, co jest jednym z jego lepszych wyników w sezonie. Trafiał m.in. bardzo ważne rzuty w 4. kwarcie.

Unicaja walczy o playoff w Liga Endesa, a w EuroCup ma realne szanse na awans do ćwierćfinału – zajmuje drugie miejsce w grupie H. W najbliższą środę zagra bardzo ważny wyjazdowy mecz z Tofasem Bursa.